12 zawiadomień w sprawie zgonów w Szpitalu Południowym trafiło do prokuratury w ciągu ostatnich trzech lat. Resort zdrowia jako kolejny organ wszedł do budynku z kontrolą, a przesłuchiwany w prokuraturze sygnalista, który w Kanale Zero szeroko opowiadał o nieprawidłowościach w szpitalu nie odpowiedział na żadne z kilkudziesięciu zadanych mu pytań.