To już pewne. Od 1 lipca weekendy na tych oddziałach bez pełnej obsady
Zdjęcie: Szpitale nie będą musiały utrzymywać personelu na oddziałach hospitalizacji planowej w weekendy i święta, jeśli nie przebywają tam pacjenci DavidPrado / Adobe
Od 1 lipca zmienią się zasady działania części oddziałów szpitalnych. Ministerstwo Zdrowia skierowało do publikacji rozporządzenie znoszące obowiązek zapewniania lekarzy i pielęgniarek na oddziałach hospitalizacji planowej w weekendy i święta, jeżeli nie ma tam pacjentów. W trakcie prac nad przepisami dodano także zmiany dotyczące transportu międzyszpitalnego.















