Finansowana przez rząd wziewna wersja szczepionek mRNA przeciwko COVID, opracowana na bazie linii komórek płodowych zapoczątkowanej aborcją, wchodzi w tej chwili w fazę 2 badań klinicznych.
Eksperymentalna szczepionka mRNA „Serova” przeciwko Covid oparta na „wektorze adenowirusowym” została opracowana na Uniwersytecie McMaster w Hamilton w Ontario, a naukowcy prowadzą w tej chwili aktywną rekrutację 350 ochotników do randomizowanych badań z podwójnie ślepą próbą.
Według badaczy projekt „AeroVax” otrzymał 8 milionów dolarów dofinansowania „od Kanadyjskiego Instytutu Badań nad Zdrowiem (CIHR)”.
Portal LifeSiteNews informował o wziewnej szczepionce przeciwko COVID w 2023 r., kiedy rozpoczął badania fazy 1, w których wzięło udział 36 osób. Według badaczy nie było żadnych poważnych skutków ubocznych w badaniach fazy 1.
Łącznie 75 procent uczestników otrzyma prawdziwą wersję szczepionki miejscowej, a reszta otrzyma placebo.
Co niepokojące, obie wersje powstały przy użyciu zakażonych aborcją linii komórek płodowych HEK293.
Linię komórek płodowych HEK293 wyizolowano z tkanki nerkowej pobranej od abortowanego dziecka w Holandii w latach 70. XX wieku.
Według McMastera badania przedkliniczne na zwierzętach „już” wykazały, iż „szczepionka w postaci wziewnego aerozolu jest o wiele skuteczniejsza w wywoływaniu ochronnych reakcji immunologicznych niż tradycyjne zastrzyki”.
Dr Peter McCullough ostrzegał kiedyś przed rozsiewem szczepionek przeciwko COVID-19 od osób zaszczepionych do niezaszczepionych, mówiąc, iż „wygląda na to, iż mRNA przenosi się teraz od osób zaszczepionych do niezaszczepionych”.