Arteterapia odbywa się w Grand Medical Clinic. Na zajęciach wykorzystywane są różne techniki, powstają na nich nie tylko rysunki, ale origami czy rzeźby.
Terapia poprzez sztukę
Zajęcia powodują, iż poprawiają się funkcje motoryczne ręki, a także koordynacja ręka - oko i pozytywnie wpływają też na nastrój chorego.
- Odbywamy tutaj nasze praktyki studenckie. Pracujemy z pacjentami od końca kwietnia. Skupiamy się na poprawie ich sprawności motorycznej, a także myśleniu abstrakcyjnym, kojarzeniu faktów, ćwiczeniu pamięci
- mówi student Szymon Frąckowicz.
Na oddział rehabilitacji neurologicznej trafiają pacjenci po udarach, wypadkach, z urazami czaszkowo-mózgowymi.
- Staramy się ich jak najszybciej przyjąć, po leczeniu ostrej fazy w szpitalu, w przedziale od 14 do 30 dni. Ćwiczenia ruchowe, a także zajęcia z psychologiem, logopedą, terapeutą zajęciowym pozwalają pacjentom wrócić do sprawności
- mówi Justyna Laskowska, kierownik oddziału rehabilitacji Grand Medical Clinic W Łodzi.
Grand Medical Clinic to 3. co do wielkości oddział rehabilitacji neurologicznej w Łódzkiem, ma 25 łóżek. W szpitalu w Łagiewnikach jest 41 miejsc, a w Jonscherze 31.
Półtora roku oczekiwania
W Łódzkiem funkcjonuje w sumie 14 takich oddziałów z kontraktem NFZ. Łączna liczba łóżek to 248. W ubiegłym roku udzielono świadczeń 1736 pacjentom, to wzrost o 10 procent w porównaniu z 2023 rokiem. O 13 procent wzrosły koszty leczenia. W ubiegłym roku wyniosły ponad 35 mln zł.
Na oddziały rehabilitacji neurologicznej trafiają coraz młodsze osoby. W Grand Medical Clinic leczono na przykład dwudziestokilkulatkę po udarze. Sporo grupa to ludzie tylko trochę starsi, ale przez cały czas młodzi i aktywni zawodowo, między 40 a 50 rokiem życia.
- Stres, praca, ciągły pośpiech, zła dieta. Wszystko ma wpływ
- dodaje doktor Justyna Laskowska.
Średni czas na pobyt w oddziale rehabilitacji neurologicznej to półtora roku.
https://tulodz.pl/lodz-po-godzinach/takiego-sklepu-w-lodzi-jeszcze-nie-bylo-sprawdz-zakupowe-nowosci/NZG1PSuoLOL7HNDHAHc9