Szpital Południowy: liderzy PiS i Konfederacji chcą komisji śledczej. Słowa o łajdactwie, patologii i układzie
Zdjęcie: W Szpitalu Południowym miało dochodzić do zgonów pacjentów Leszek Szymański / PAP
W związku z zarzutami o błędy i zgony pacjentów w Szpitalu Południowym w Warszawie szef PiS Jarosław Kaczyński i lider Konfederacji Krzysztof Bosak zaapelowali o powołanie komisji śledczej. Kaczyński podkreślił, iż powinna mieć ona charakter publiczny, apolityczny i składać się z ekspertów, m.in. lekarzy i prawników.







![Pikieta przed urzędem marszałkowskim. Protestujący alarmują ws. konsolidacji szpitali [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://static.olsztyn.com.pl/static/articles_photos/47/47334/93ecb48b39369d77c553f0e5fd62d136.jpg)







