„Szpital bez bólu” – 13 placówek z certyfikatami

termedia.pl 6 godzin temu
Zdjęcie: 123RF


Certyfikat „Szpital bez bólu” potwierdza wdrożenie w placówce lub na niektórych jej oddziałach procedur łagodzenia bólu, zgodnych z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. 29 października odbyła się najnowsza recertyfikacja – wyróżniono 13 szpitali.



W 2010 roku Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne zainicjowały program „Szpital bez bólu”, który polega na wprowadzeniu na oddziały pooperacyjne i zabiegowe standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego. Placówki, które spełniają odpowiednie kryteria, otrzymują certyfikat.

Od lipca 2017 r. Polskie Towarzystwo Badania Bólu uruchomiło projekt certyfikacji „Szpital bez bólu” dla oddziałów i szpitali niezabiegowych, ukierunkowany na zaktualizowanie wiedzy lekarzy i pielęgniarek na temat leczenia bólu przewlekłego.

Leczenie bólu jest obowiązkiem lekarza ►Każdy lekarz ma obowiązek ocenić natężenie dolegliwości bólowych pacjenta, postawić rozpoznanie i wdrożyć leczenie. Jak dobrać leki kontekstowo i zadbać o bezpieczeństwo terapii, mówiła dr hab. n. med. Małgorzata Malec-Milewska.
Idź do oryginalnego materiału