XXIV Dni Otolaryngologii Dziecięcej to wydarzenie poświęcone nowoczesnym metodom diagnostyki, leczenia i chirurgii w otorynolaryngologii dziecięcej, z naciskiem na chirurgię głowy i szyi, leczenie chorób nosa oraz zaburzeń słuchu u dzieci.
W programie konferencji znalazły się zarówno zaawansowane warsztaty chirurgiczne – obejmujące m.in. dyssekcję, bronchoskopię, chirurgię ucha środkowego oraz techniki endoskopowe – jak i sesje poświęcone diagnostyce zawrotów głowy, zaburzeniom równowagi, otoneurologii dziecięcej, otologii, a także najczęstszym problemom laryngologicznym w praktyce pediatry i lekarza rodzinnego.
Podczas wydarzenia zostaną poruszone różnorodne tematy interdyscyplinarne, które umożliwią uczestnikom poszerzenie wiedzy w zakresie diagnostyki i terapii dziecięcych zaburzeń. W ramach sesji poświęconej otoneurologii specjaliści omówią zagadnienia związane z obwodowymi i centralnymi schorzeniami układu przedsionkowego u dzieci. Wśród tematów pojawią się m.in. migreny przedsionkowe oraz leczenie głuchoty z zastosowaniem implantów ślimakowych, jak również wyzwania związane z implantacjami u dzieci. Równolegle w drugiej sali odbywać się będą wykłady z zakresu leczenia głuchoty u dzieci z zastosowaniem implantów, odrębności w chirurgii ucha u dzieci, chirurgii dróg oddechowych u dzieci. Nie zabraknie także spojrzenie logopedy, stomatologa i laryngologa dziecięcego na ankyloglosję czy dysfagię.
Trzeci dzień wydarzenia skupi się na zagadnieniach związanych z rynologią, zaburzeniami oddychania podczas snu oraz audiologią dziecięcą. W programie znajdą się wykłady dotyczące m.in. przepuklin oponowo-mózgowych u dzieci, diagnostyki bezdechu sennego, a także nowoczesnych metod oceny słuchu u dzieci z uszkodzeniem słuchu.
To wydarzenie to nie tylko nauka, ale także inspiracja – spotkanie środowiska zaangażowanego w leczenie najmłodszych pacjentów, szansa wymianę spostrzeżeń i doświadczeń klinicznych oraz rozmowę z uznanymi autorytetami z Polski i zagranicy. W gronie międzynarodowych będą m.in. prof. Jacob R. Brodsky (Harvard Medical School, Boston Children's Hospital) – specjalista w diagnostyce i leczeniu zaburzeń równowagi u dzieci, dr Aaron Remenschneider – ekspert w dziedzinie endoskopowej chirurgii ucha środkowego, prof. Dennis Poe – autorytet w zakresie dysfunkcji trąbki słuchowej oraz prof. Andrew Fishman – światowej klasy chirurg podstawy czaszki, który poprowadzi warsztaty dyssekcyjne z zakresu antromastoidektomii.
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem dzieci – zarówno otorynolaryngologów, jak i pediatrów, neurologów, audiologów czy logopedów. Ten intensywny czas z pewnością zaowocuje nowymi kompetencjami i praktyczną wiedzą do zastosowania w codziennej pracy.
PROGRAM |
REJESTRACJA |