To renomowane spotkanie poświęcone chorobom żył odbędzie się już po raz dziewiąty. Poznaliśmy właśnie szczegółowy program wydarzenia, na który składa się siedem merytorycznych sesji, a także wiele warsztatów. jeżeli chodzi o te ostatnie, przewidziano m.in. przedstawienie termicznych i nietermicznych technik ablacji, warsztaty z kompleksowego leczenia owrzodzeń, a także analizy obrazów MR w diagnostyce chorób żył.
Warto również zwrócić uwagę na warsztaty „Kompresjoterapia na nowo. Obalamy mity. Kompresja – sztuka, czy nauka?”, podczas których kwestia leczenia uciskowego będzie zaprezentowana w sposób kompleksowy i zweryfikowane zostaną powszechne przekonania na ten temat.
Podczas pierwszej sesji wykładowej uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z wieloma prezentacjami dotyczącymi przewlekłej choroby żylnej, jej progresji, diagnostyki i hemodynamiki. Tematem kolejnej sesji będzie leczenie zachowawcze tego schorzenia.
Drugi dzień konferencji rozpocznie się od wykładów poświęconych leczeniu niewydolności żył powierzchownych oraz przeszywających, w tym metodom terapii niewydolności żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej.
Sesja czwarta to prezentacje tips & tricks, które pokażą, jak uzyskać dobre wyniki leczenia schorzeń żył, zwłaszcza przy użyciu ablacji termicznej, kleju wewnątrznaczyniowego, ablacji mechanochemicznej, skleroterapii oraz mini- i mikroflebektomii.
Podczas ostatniej sesji wykładowej zostaną zaprezentowane strategie postępowania w wybranych sytuacjach klinicznych i analizy przypadków.
Zapraszamy do zapoznania się z programem na stronie konferencji i do rejestracji!
STRONA KONFERENCJI |