Wydawnictwo naukowe Evereth Publishing we współpracy z Polskim Towarzystwem Pielęgniarstwa Infuzyjnego serdecznie zapraszają przedstawicieli zawodów medycznych do udziału w bezpłatnych konferencjach stacjonarnych w ramach cyklu INFUzja Lokalnie. To jednodniowe spotkania naukowo-szkoleniowe, których celem jest propagowanie dostępnej wiedzy na temat bezpiecznej i nowoczesnej infuzji. Sprawdź, kiedy będziemy w Twoim mieście!
Terapia dożylna to dziedzina, która dotyczy wszystkich medyków – lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników… To nieodłączny element codziennej pracy, standardowe działanie w każdej placówce medycznej i każdym oddziale szpitalnym, a także m.in. w karetce czy w zakładzie opiekuńczo- leczniczym. Niezależnie od specjalizacji, personel medyczny jest nie tylko dobrze zaznajomiony z szeroko pojętą infuzją, ale także ma do dyspozycji wiele specjalistycznych narzędzi, które ułatwiają sprawowanie opieki nad pacjentem.
Skoro więc wykonujemy infuzję każdego dnia – zadbajmy o to, by wykonywać ją jak najlepiej!
Czym jest INFUzja Lokalnie?
Wychodząc naprzeciw potrzebie kompleksowej edukacji w tej dziedzinie, wydawnictwo Evereth Publishing we współpracy Polskim Towarzystwem Pielęgniarstwa Infuzyjnego, pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, rozpoczyna nowy cykl bezpłatnych, stacjonarnych konferencji dla personelu medycznego – #INFUzja Lokalnie. Przemierzymy całą Polskę, by wraz z ekspertami podzielić się z wami wiedzą na temat bezpiecznej i nowoczesnej infuzji.
Podczas spotkań skutecznie i przystępnie połączymy teorię z praktyką. Konferencje skierowane są do wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych, zainteresowanych pogłębianiem i aktualizowaniem wiedzy oraz poszerzaniem swoich kompetencji w zakresie terapii dożylnych, doszpikowych i podskórnych. Spotkania realizowane są w całej Polsce, dzięki czemu każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej o aktualnych standardach postępowania bądź podzielić się doświadczeniami, może wziąć udział w wykładach prowadzonych przez uznanych specjalistów z różnych ośrodków w kraju.
Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska medycznego, stworzyliśmy również możliwość uczestniczenia w unikatowych, kameralnych warsztatach szkoleniowych. Dzięki ograniczonej liczbie miejsc (grupa maksymalnie 20-osobowa) każdy uczestnik zyskuje szansę na indywidualną, praktyczną naukę pod okiem doświadczonych prowadzących.
Sprawdź kalendarz konferencji z cyklu INFUzja Lokalnie!
Kiedy #INFU zawita w Twoim mieście?
8 grudnia 2023 r. odbędzie się inauguracja cyklu konferencji INFUzja Lokalnie. Spotkamy się w Warszawskiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych. Wiodące tematy konferencji to:
- wybór odpowiedniego dostępu dożylnego;
- komplikacje związane z krótkimi kaniulami dożylnymi;
- adekwatnie wykorzystanie cewników pośrednich;
- ultrasonografia w kaniulacji;
- prowadzenie bezpiecznej infuzji przez różne typy dostępu dożylnego;
- stosowanie zamkniętych systemów infuzyjnych
i wiele, wiele innych!
W 2024 r. odwiedzimy natomiast:
- Rzeszów – 8 marca;
- Radom – 12 marca;
- Katowice – 19 marca;
- Łódź – 22 marca;
- Lublin – 5 kwietnia;
- Białystok – 19 kwietnia;
- Szczecin – 23 kwietnia;
- Wrocław – 7 maja;
- Gdańsk – 17 maja;
- Olsztyn – 24 maja;
- Bydgoszcz – 3 września;
- Zielona Góra – 13 września;
- Poznań – 27 września;
- Kraków – 8 października.
Zarejestruj się na bezpłatną konferencję w Warszawie!
Opiekunowie i rada naukowa cyklu
Opiekunami naukowymi cyklu są mgr Maciej Latos, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego oraz mgr Marceli Solecki, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego.
W radzie naukowej cyklu znajdują się:
- Dr hab. n. med. Lena Serafin, Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
- Dr hab. n. med. Dariusz Kosson, Zakład Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
- Dr n. o zdr. Natalia Sak-Dankosky, Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
- Mgr Grzegorz Cichowlas, Zakład Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
- Bartosz Sadownik, Zakład Anatomii Prawidłowej i Klinicznej oraz II Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Warszawski Uniwersytet Medyczny;
- Mgr Łukasz Bilski, Instruktor – Centrum Alergologii, Pneumonologii i Medycyny Ratunkowej – Ośrodek Symulacji, CMK.
Cykl konferencji INFUzja Lokalnie jest realizowany w ścisłej współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych oraz Okręgowymi Izbami Pielęgniarek i Położnych. Za udział w wydarzeniu uczestnicy otrzymują certyfikat wraz z przyznanymi punktami edukacyjnymi.
Źródło: infu.pl