Ronić godnie

termedia.pl 2 tygodni temu
Zdjęcie: 123RF


Rozpoczęto badanie, w którym pacjentki – wcześniej hospitalizowane podczas poronienia – mogą ocenić jakość opieki podczas pobytów w szpitalach – to pomoże określić, w jakim stopniu zostały spełnione normy prawne, dbano o psychologiczne standardy opieki okołoporodowej i szanowano dobrostan kobiet.



Projekt „Ronić godnie” powstał z potrzeby wymiany ocen opieki nad kobietami doświadczającymi poronienia lub martwego urodzenia w warunkach szpitalnych – jest za niego odpowiedzialna Fundacja Ronić po Ludzku.

Uzasadniony często strach przed nieznanym środowiskiem, brak świadomości praw oraz mnogość nieprawidłowości ujawniony w ostatnich latach powodują, iż coraz częściej szukane są informacje dotyczące wyboru odpowiedniej placówki w sytuacji straty ciąży – celem badania jest ocenienie poziomu zaufania pacjentek do danej placówki. Będzie to możliwe poprzez wypełnienie anonimowej ankiety, której pytania podzielone są na kategorie:

  • udzielanie informacji,
  • realizacja praw pacjenta,
  • wsparcie psychologiczne,
  • łagodzenie bólu,
  • postawa personelu,
  • organizacja szpitala.

Projekt umożliwia ocenę każdego medycznego w Polsce.

Ankietę można wypełnić na stronie internetowej: www.ronicgodnie.pl.

Standardy (nie)opieki okołoporodowej ►76 proc. matek po porodzie powinno pomyśleć o konsultacji z psychiatrą lub psychologiem, by ocenić ryzyko wystąpienia depresji – niestety, zwykle nikt z nimi o tym nie rozmawia. Potrzebna jest zmiana standardów opieki okołoporodowej.
Idź do oryginalnego materiału