Ratownicy będą uczyć się komunikacji

termedia.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: 123RF


Pracownicy medyczni wrocławskiego pogotowia – ratownicy, pielęgniarze i lekarze – wezmą udział w warsztatach, które mają poprawić umiejętności komunikacyjne ratowników medycznych i przeciwdziałać agresji słownej w czasie interwencji ratowniczych.



Medioznawca, pracownik naukowy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Aleksander Woźny wspólnie ze swoim zespołem – Agnieszką Nehring i Bogną Bartosz – poprowadzą warsztaty dla pracowników medycznych wrocławskiego pogotowia. Obejmą one łącznie 360 ratowników, pielęgniarzy i lekarzy.

– To pierwsze w Polsce szkolenia poświęcone komunikacji ratowników z pacjentami i ich rodzinami. Dochodzi do nich w czasie, gdy niemal każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych atakach na pracowników pogotowia, gdy zewsząd docierają głosy o aktach agresji wobec tych, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc i robią wszystko, żeby dotrzeć na czas wszędzie tam, gdzie ich oczekują. A pomimo to spotykają ich coraz częściej wyzwiska od pijaków i agresja ze strony pacjentów czy ich rodzin – powiedział prof. Woźny.

Lekarze i ratownicy ofiarami ataku pacjenta na SORMężczyzna zaatakował lekarzy, ratowników medycznych oraz zniszczył sprzęt na szpitalnym oddziale ratunkowym w Legnicy. Trafił do szpitala psychiatrycznego. Na skutek ataku agresywnego pacjenta dziewięciu pracowników lecznicy zostało rannych.
Idź do oryginalnego materiału