Przy szpitalu stanął nietypowy automat. "Pierwszy tego rodzaju w Polsce"

polsatnews.pl 3 godzin temu

Na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie zainstalowano nowoczesny paczkomat. Automat ma specjalny system chłodzenia i służy do odbioru przesyłek medycznych wymagających kontrolowanej temperatury. Maszyna przede wszystkim usprawni nadawanie materiałów do laboratorium. "To pierwsza tego rodzaju inwestycja w Polsce" - przekonuje WIM.

"Inteligentny system zarządzania przesyłkami" stanął na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Przy szpitalu zainstalowano pierwszy w Polsce paczkomat medyczny Coolockers od firmy Qbee.

Warszawa: Niezwykły automat przy szpitalu. "Pierwszy w Polsce"

"Władze szpitala zainwestowały w urządzenie, aby podnieść efektywność pracy personelu i zapewnić bezpieczne oraz sprawne zarządzanie wysyłkami materiałów biologicznych kierowanych do laboratorium na dalsze badania" - czytamy w komunikacie WIM.

Szpital zaznacza, iż Instytut ma ogromną powierzchnię, a w jego ramach działa kilkanaście klinik. "To często stwarzało trudności dla kurierów w lokalizowaniu gabinetów, z których mieli odebrać przesyłki, np. z materiałem biologicznym, nadawane do laboratoriów" - zauważa WIM.

ZOBACZ: Dzikie zwierzę na sali wykładowej. Nietypowy poranek na uniwersytecie

"Dzięki Coolockers od firmy Qbee, ten proces ulegnie znacznemu uproszczeniu. Urządzenie zostało zamontowane w strategicznej lokalizacji, zapewniając kurierom łatwy dostęp do skrytek przez całą dobę, siedem dni w tygodniu minimalizując tym samym zakłócenia w pracy szpitala" - czytamy.

Producent urządzenia zauważa, iż to "pierwsza tego rodzaju inwestycja w Polsce", a "podobne przykłady są rzadkością również na rynkach międzynarodowych".

WIM
Automat przy Wojskowym Instytucie Medycznym

Szpital w Warszawie stawia na nowoczesność. "Wsparcie codziennej pracy"

W komunikacie czytamy, iż poza urządzeniem szpital został wyposażony w "zaawansowany system zarządzania przesyłkami", który rejestruje przesyłki elektronicznie. "Identyfikacja przesyłek następuje dzięki umieszczonemu na paczce unikalnemu kodowi, który jest skanowany na każdym etapie dostawy, umożliwia śledzenie jej trasy i zapewnia, iż trafia ona jedynie do upoważnionego odbiorcy" - tłumaczy Wojskowy Instytut Medyczny.

ZOBACZ: Oszustwo na polskie tablice to już plaga. Masowy proceder w Niemczach

- Jako WIM-PIB staramy się, by wdrażane przez nas rozwiązania wspierały codzienną pracę naszego personelu i zwiększały jego efektywność. Jesteśmy bardzo dużą placówką i współpracujemy z wieloma podmiotami zewnętrznymi, co wiąże się z przekazywaniem do nich materiału biologicznego. Przesyłki takie wymagają specjalnego trybu i specjalnych warunków przechowywania i transportu. Stworzenie takiego "paczkomatu medycznego" usprawni cały proces i ograniczy wystąpienie sytuacji niepożądanych - ocenia kierownik Oddziału Techniczno-Eksploatacyjnego Jacek Matuszak.

Instytut zaznacza, iż automat zapewnia odpowiednią temperaturę, która gwarantuje bezpieczeństwo nadawanych materiałów. "Pomaga w optymalnym wykorzystaniu przestrzeni w szpitalu, eliminując potrzebę tworzenia dodatkowych magazynów czy punktów odbioru paczek oraz chroni przed kradzieżą i dostępem osób niepowołanych" - czytamy.

WIDEO: Krzysztof Bosak o freak fightach: Uczestnicy sprzedają się dla pieniędzy i popularności
Idź do oryginalnego materiału