Faworki smażymy najczęściej w tłusty czwartek, jednak można się nimi zajadać przez cały karnawał. Są doskonałą przekąską, za którą przepadają zarówno dzieci, jak i dorośli. Radzimy, co zrobić, by były jeszcze smaczniejsze.
W faworkach ważna jest mąka
Wygląd i smak faworków zależy od rodzaju mąki, którego użyjemy. Najlepsze efekty przynosi połączenie ze sobą dwóch rodzajów mąki – żytniej oraz pełnoziarnistej. Dzięki temu będą miały piękny kolor i wyrazisty smak – wskazuje kulinarna ekspertka z portalu Prześlij Przepis. Mąkę, z której robimy faworki, należy przesiać przez sitko. Inaczej faworki nie będą kruche.
Co zrobić, żeby faworki były chrupiące?
Ciasto na faworki należy dobrze napowietrzyć. Taki efekt uzyskuje się, uderzając wyrobione ciasto wałkiem. Następnie trzeba je bardzo cienko rozwałkować. Po usmażeniu faworki będą wyjątkowo chrupiące.
Ciasto na faworki trzeba schłodzić
Zanim weźmiesz się za smażenie faworków, ciasto należy schłodzić. W tym celu umieszczamy je w folii i chłodzimy przez minimum godzinę w lodówce.
Po usmażeniu faworków trzeba posypać je cukrem pudrem. Walory smakowe podnosi odrobina cynamonu dodana do ciasta – wskazuje ekspertka.