Probiotyki Vivomixx – podobieństwa i różnice

aptekarz.pl 8 miesięcy temu

Problemy z florą bakteryjną jelit stanowią przyczynę wielu niedogodności pokarmowych. Dlatego też lekarze i dietetycy często zalecają, aby sięgnąć po preparaty zawierające probiotyki.

Marka Vivomixx oferuje aż 6 produktów należących do grona probiotyków. Który z nich wybrać? Jakie są między nimi podobieństwa, a co pozwala je od siebie odróżnić?

Probiotyki Vivomixx — podobieństwa i różnice

Preparaty marki Vivomixx są suplementami diety. Wszystkie produkty zawierają szczepy żywych kultur bakterii probiotycznych. W suplementach znajduje się kompozycja 8 szczepów określanych mianem Di Simone Formulation. Do tej kompozycji należą bakterie:

  • Streptococcus thermophilus DSM24731®
  • Bifidobacterium breve DSM24732®
  • Bifidobacterium longum DSM24736®
  • Bifidobacterium infantis DSM24737®
  • Lactobacillus acidophilus DSM24735®
  • Lactobacillus plantarum DSM24730®
  • Lactobacillus paracasei DSM24733®
  • Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus DSM24734®

Istnieje kilka różnic pomiędzy produktami marki Vivomixx. Przede wszystkim jest to ilość zawartych szczepów bakterii probiotycznych. Preparaty zawierają od 5. do 450. miliardów żywych kultur bakterii. Suplementy występują też w różnych formach tj. saszetek z proszkiem do sporządzania zawiesiny, kapsułek oraz kropli. Ponadto produkty są rekomendowane do różnych grup wiekowych m.in. noworodków, dzieci od 3. roku życia oraz osób dorosłych.

Vivomixx i wyjątkowa formuła De Simone

Połączenie 8 ściśle zdefiniowanych szczepów bakterii probiotycznych nie stanowi dzieła przypadku, a przemyślaną kompozycję emerytowanego profesora Claudio De Simone. Lekarz specjalizujący się w gastroenterologii, alergologii i immunologii klinicznej poświęcił ponad 25 lat życia na zgłębienie wiedzy o ludzkim mikrobiomie. Suplementy Vivomixx i zawarte w nich bakterie są rekomendowane m.in. w poważnych problemach związanych z dysbiozą jelitową, okresie niepełnej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego, czy też po długim leczeniu przy pomocy antybiotyków. Suplementacja probiotykami pomaga w utrzymaniu optymalnego stanu jakościowego i ilościowego mikroflory, a także minimalizuje szansę namnażania się niekorzystnych mikroorganizmów np. chorobotwórczych bakterii.

Vivomixx – porównanie produktów

Preparat Vivomixx 450 mld jest „najsilniejszym” probiotykiem spośród całej oferty. Jego zawartość to aż 450 miliardów liofilizowanych żywych kultur bakterii, co sprawia, iż sprawdzi się w stanach poważnej dysbiozy jelitowej. Natomiast Vivomixx 225 mld, stanowi świetne rozwiązanie w przypadkach, w których ilość 450 miliardów bakterii probiotycznych musi zostać podzielona na mniejsze porcje.

Warto jednak pamiętać, iż zaburzenie jakościowej lub ilościowej równowagi mikroflory bakteryjnej jelit nie musi wynikać z poważnej choroby. Czasami dysbioza jelitowa może mieć łagodny charakter i stanowić rezultat np. fizjologicznych zmian uwarunkowanych podeszłym wiekiem lub stosowania antybiotyków. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie produkt Vivomixx 112 mld, który umożliwia łatwe dopasowanie suplementacji do aktualnych potrzeb.

Dla niektórych osób preparaty probiotyczne mogą zawierać znacznie mniej cennych szczepów. Jest tak w przypadku okresu niedostatecznej kolonizacji bakterii np. u noworodków, niemowląt i małych dzieci. Wówczas można zastosować Vivomixx 5 mld, który jest dostępny jednakowo w formie saszetek z proszkiem do przygotowania zawiesiny oraz kropel.

Wszystkie wspomniane wyżej produkty są konieczne do przechowywania w lodówce. Niska temperatura pozwala na utrzymanie optymalnej stabilności probiotyku. Jednak preparat Vivomixx micro 10 mld został przygotowany w specjalnym opakowaniu Activ-Vial™. Dzięki niemu produkt nie musi być przechowywany w lodówce i zachowuje stabilność w temperaturze do 25°C. Taki produkt stanowi świetne rozwiązanie np. podczas dłuższego wyjazdu na wakacje.

Tabela 1. Porównanie preparatów marki Vivomixx

Opracowanie własne na podstawie informacji zawartych na stronie https://www.vivomixx.eu/

Autor: Maciej Jędrejko

Źródła:

  1. https://www.vivomixx.eu/
Idź do oryginalnego materiału