Trzydniowa konferencja odbędzie się pod patronatem Katedry i Kliniki Reumatologii, Rehabilitacji i Chorób Wewnętrznych Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Komitet naukowy pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Włodzimierza Samborskiego, w którego składzie znaleźli się wybitni przedstawiciele akademickich ośrodków medycznych z całej Polski, przygotował niezwykle obiecujący program (dostępny już na stronie wydarzenia).
Konferencja inspirowana jest najświeższą, aktualną wiedzą zaprezentowaną podczas Europejskiego Kongresu Reumatologicznego. Tegoroczne forum dotyczące zarówno praktyki, jak i badań naukowych odbyło się w Mediolanie od 31 maja do 3 czerwca. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. uczestników ze 115 krajów, którzy wysłuchali wykładów prezentowanych przez 407 ekspertów ze świata medycyny.
Drugim wydarzeniem, które będzie miało wpływ na merytoryczny przekaz konferencji, jest kongres American College of Rheumatology (ACR), który odbędzie się tuż przed wydarzeniem w Poznaniu, tym razem od 10 do 15 listopada w San Diego w Kalifornii.
Spotkanie rozpocznie w czwartek 7 grudnia uroczysta sesja z okazji jubileuszu 70-lecia akademickiej reumatologii w Poznaniu, podczas której prof. dr hab. n. med. Eugeniusz J. Kucharz zaprezentuje wykład na temat historii polskiej reumatologii, a prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski przybliży słuchaczom dorobek ośrodka poznańskiego. Kolejne dwa dni wypełnią sesje naukowe, podczas których wybitni eksperci i praktycy podzielą się najświeższymi doniesieniami na temat przełomów w reumatologii i aktualnymi wynikami badań z zakresu leczenia chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych (RMD).
Zachęcamy do zapoznania się z szczegółowym programem i do rejestracji na konferencję!
ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM |
Zarejestruj się już dzisiaj!
REJESTRACJA |