Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowym formatem edukacyjnym, który zadebiutował na platformie Spotify. Autorami podcastu PopOnkologia są dr n. med. Artur Chyrek z Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz dr hab. n. med. Piotr Wojcieszek – Przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Brachyterapii, Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach.
Nowy cykl publikacji audio to przestrzeń, w której trudne tematy związane z nowotworami złośliwymi przedstawiane są słuchaczom w przystępny i angażujący sposób.
– W naszym podcaście medycyna spotyka się z popkulturą – analizujemy obecność chorób nowotworowych w filmach, książkach, serialach i grach, zastanawiając się, jak kultura wpływa na społeczne postrzeganie onkologii – opowiada dr n. med. Artur Chyrek.
I dodaje:
– PopOnkologia to nowe spojrzenie na onkologię – bez zbędnego patosu, z nutą humoru i świeżym podejściem. Chcemy, aby trudne tematy stały się bardziej zrozumiałe i bliskie każdemu.
Pop Onkologia – podcast o nowotworach
– W pierwszym odcinku podcastu PopOnkologia zanurzamy się w świat nauki i popkultury, by odpowiedzieć na pytanie: skąd adekwatnie bierze się rak? Wyjaśniamy, czym są protoonkogeny – małe genetyczne zapalniki, które w sprzyjających warunkach mogą przekształcić się w onkogeny. Poruszamy temat czynników rakotwórczych, od tych oczywistych – jak dym tytoniowy, po te zaskakujące – wyjaśnia dr hab. n. med. Piotr Wojcieszek.
– Nie zabraknie też popkulturowych ciekawostek: opowiadamy o śmierci legendarnego członka The Beatles, oraz analizujemy, co pewien kosmiczny rycerz nosił na głowie. W tej opowieści nauka przeplata się z historiami, które znacie i kochacie – zachęcają autorzy podcastu.
Zapraszamy do odsłuchania i udostępniania!
PRZEJDŹ DO: STRONA GŁÓWNA
Post Pop Onkologia – nowy podcast edukacyjny o nowotworach pojawił się poraz pierwszy w Zwrotnikraka.pl.