Po śmierci ratownika miały być większe obsady karetek. Brakuje pieniędzy

rynekzdrowia.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: Stacje pogotowia ratunkowego składają wnioski o zmiany 3-osobowych zespołów ratownictwa medycznego na 2-osobowe. Gorodenkoff / Adobe


Karetki miały być bezpieczniejsze po tragedii w Siedlcach i śmierci ratownika, ale teraz zaczyna się walka o pieniądze i obsady. Rynek Zdrowia dotarł do wniosków, które pogotowia złożyły do wojewody w sprawie cięć: trzyosobowe zespoły miałyby być zamieniane na dwuosobowe. Ratownicy alarmują, iż podobne wnioski zaczynają spływać z kolejnych regionów. Testem będzie 1 lipca, kiedy pojawi się nowa wycena.
Idź do oryginalnego materiału