Kilka słów o masażu Gua Sha
Masaż Gua Sha znany i stosowany był już w starożytności. Ta technika wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, która szturmem podbija serca Europejczyków i bardzo często wykorzystywana jest podczas codziennej pielęgnacji skóry. „Gua” oznacza pocieranie, a „Sha” opisuje zaczerwienienie, które powstaje po masażu. Jednak nie ma się czego obawiać – masaż nie pozostawia trwałych śladów na skórze, a wykonywany na twarzy jest delikatniejszy i bardziej precyzyjny.
Masaż twarzy Gua Sha – efekty
Jeśli masaż Gua Sha wykonywany jest regularnie, przynosi naprawdę zaskakujące efekty. Przede wszystkim przyspiesza krążenie krwi i limfy. To w konsekwencji zmniejsza opuchliznę i obrzęki – szczególnie wokół oczu oraz sprawia, iż skóra wygląda zdrowiej i jest bardziej promienna.
Kolejnym efektem wartym uwagi, jest rozluźnienie napiętych mięśni twarzy i szyi. To z kolei może przyczynić się do redukcji zmarszczek mimicznych oraz wpłynąć na poprawę konturu twarzy. jeżeli włączysz masaż płytką Gua Sha – do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, zapewnisz sobie zdecydowanie lepsze wchłanianie składników aktywnych znajdujących się w kremach, olejkach czy serum.
Ostatnim, jednak bardzo ważnym efektem masażu Gua Sha jest jego działanie relaksacyjne. Wpływa on na redukcję stresu i poprawia samopoczucie, co w dzisiejszym zabieganym świecie jest równie ważne, co zewnętrzna pielęgnacja.
Płytka Gua Sha – jaką wybrać?
Wybór dopasowanej do swoich potrzeb płytki Gua Sha, ma wysokie znaczenie dla efektywności wykonywanego masażu. Dlatego warto poświęcić chwilę i zastanowić się nad odpowiednim dla siebie produktem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płytek Gua Sha, jednak te najbardziej popularne wykonane są z jadeitu lub kwarcu. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane kształty płytek Gua Sha.
- Serce
Jest jednym z najbardziej popularnych kształtów płytki Gua Sha. Dzięki swoim wyprofilowanym krawędziom idealnie nadaje się do masażu twarzy i ciężko dostępnych, małych powierzchni. Bardzo dobrze dopasowuje się do konturów twarzy oraz okolic wokół oczu czy nosa.
- Trójkąt
Jeśli zależy Ci na precyzyjnym i bardziej głębokim masażu, który rozluźni napięte mięśnie, zastanów się nad wyborem płytki trójkątnej. Dzięki ostrzejszym krawędziom idealnie nadaje się do masażu takich partii twarzy jak policzki i czoło.
- Prostokąt
Płytka prostokątna jest bardziej uniwersalnym produktem. Posiada proste krawędzie, które sprawdzą się nie tylko przy masażu twarzy, ale także większych powierzchni. Jest idealnym wyborem dla tych, którzy chcieliby używać płytki do masażu twarzy, ale i ciała!
Płytka Gua Sha – jak używać podczas masażu?
- Przygotowanie: Przed masażem oczyść dokładnie skórę oraz rozprowadź ulubione serum lub olejek – tak, aby płytka mogła przesuwać się po powierzchni skóry bez tarcia.
- Technika masażu: Płytkę ustaw pod kątek 15 stopni do powierzchni skóry. Każdy ruch wykonuj kilkukrotnie. Masaż rozpocznij od okolic nadobojczykowych i szyi. Pobudzi to pracę węzłów chłonnych i przyspieszy krążenie limfy. Kolejnym krokiem jest podbródek i żuchwa oraz policzki – masuj zawsze od środka twarzy do jej zewnętrznej części. Nie zapomnij o masażu okolic oczu, przesuwaj płytkę od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Dzięki temu zredukujesz opuchliznę i cienie pod oczami.
- Pamiętaj o regularności: Aby widoczne były efekty, masaż płytką wpleć do codziennej pielęgnacji skóry lub wykonuj go przynajmniej kilka razy w tygodniu.
Wałki i kamienie Gua Sha – szeroki wybór
Oprócz popularnych płytek Gua Sha, na rynku znajdziecie również wałki Gua Sha oraz bardzo atrakcyjne zestawy łączące płytkę i wałek. Wałki Gua Sha wykonane są (tak jak płytki) z jadeitu. Ich użytkowanie jest bardzo proste i wspaniale uzupełnia pielęgnację skóry oraz masaż płytką. jeżeli połączysz poranny masaż wałkiem, który rozbudzi Twoją skórę i zmniejszy jej opuchliznę, z wieczornym masażem płytką, zapewniającym głęboki relaks i rozluźnienie, otrzymasz zestaw idealny!