Pij podczas upałów, a wieczorem zrób z niego tonic. Tak działa ocet lawendowy

zdrowie.interia.pl 5 miesięcy temu
Zdjęcie: INTERIA.PL


Ten aromatyczny płyn cechuje wiele prozdrowotnych adekwatności. Rozpuszczony z wodą i pity na czczo lub przed posiłkiem pobudzi metabolizm i wesprze proces trawienia, ułatwi odchudzanie. Ocet lawendowy można też wykorzystywać w sytuacjach, kiedy mamy kłopoty ze skórą lub włosami. A w upalne dni można go użyć go do stworzenia domowego, orzeźwiającego i doskonale nawadniającego napoju. Podpowiadamy, na co pomaga ocet lawendowy, jak w praktyce go użyć oraz sprawdzamy, jak go pić.


Ocet lawendowy: adekwatności


Ocet lawendowy to rodzaj octu, który jest aromatyzowany olejkiem lawendowym. Ten aromatyczny, kwaskowaty płyn nie tylko nadaje charakteru potrawom, ale także oferuje szereg korzyści zdrowotnych. Jak każdy ocet ma adekwatności antybakteryjne i dezynfekcyjne. Przeciwzapalny charakter octu lawendowego sprawia, iż może być skutecznym środkiem zaradczym w przypadku infekcji bakteryjnych skóry lub stanów zapalnych.Reklama
Ocet lawendowy to nie tylko aromatyczny dodatek kulinarny, ale także cenny składnik diety, który przynosi korzyści zdrowotne. Istnieją różne metody spożywania tego produktu, które mogą wprowadzić do codziennej rutyny kulinarnej nowe smaki i dobroczynne adekwatności. Oprócz powyższych ocet lawendowy wspomaga trawienie. Dzięki swoim adekwatnościom - zawartości kwasu octowego, który pomaga regulować pH żołądka, zapobiega wzdęciom. Nie należy zapominać także o tym, iż ocet lawendowy ma adekwatności relaksacyjne. Z powodzeniem może być stosowany wykorzystywany do łagodzenia objawów stresu i poprawy stanu emocjonalnego. Wszystko dzięki lawendzie, której zapach uspokaja, łagodzi skutki stresu emocjonalnego i napięcia nerwowego oraz ułatwia zasypianie.


Na co jest dobry i na co pomaga ocet lawendowy?


Ocet lawendowy sprawdzi się dla osób, które narzekają na swoje włosy. Ze względu na swoje antybakteryjne adekwatności pomoże zmniejszyć swędzenie oraz przyda się, kiedy nie wiemy, jak zapobiegać łupieżowi. Oprócz tego ocet lawendowy dodaje włosom blasku, a jednocześnie łagodzi skórę głowy oraz zamyka łuski włosów. Na co jeszcze jest dobry? Swoje zainteresowanie na tej niezwykłej miksturze powinny skoncentrować osoby z problematyczną skórą. Dezynfekujące adekwatności sprawiają, iż ocet może pomóc w zwężeniu porów, rozjaśnieniu kolorytu skóry oraz regulacji wydzielania sebum.


Na co pomaga ocet lawendowy? Ten nadaje się także do relaksujących kąpieli i namaczania. Lawenda koi nie tylko umysł, ale także ciało. Niewielka ilość octu lawendowego dodana do kąpieli wieczorem może pomóc w odprężeniu się. Na takiej kąpieli zyska również nasza skóra. Ta po kąpieli stanie się delikatna oraz miękka. Zmiany będą również zauważalne na stopach. Wymoczone w occie lawendowym zmniejszą potliwość oraz zmiękczą zrogowaciały naskórek.
Ocet lawendowy pomaga także w sytuacjach, kiedy zabraknie toniku do ciała. Jego adekwatności wykorzystywane są w pielęgnacji całego ciała, nie ma więc przeszkód, aby wykorzystać płyn podczas masażu. Oprócz tego ocet lawendowy jest dobry także jako dodatek do maseczek. Można łączyć go z maskami algowymi, miodowymi czy zielonej glinki. Ocet zadziała kojąco i odświeżająco, złagodzi ją oraz nada skórze blasku.


Jak stosować ocet lawendowy?


Wszystko zależy od tego, jakie przeznaczenie znajdzie. o ile mamy problemy ze skórą twarzy i przygotowujemy odświeżający tonik, wystarczy jedną łyżeczkę octu lawendowego rozcieńczyć w szklance wody. Następnie nakładamy tonik jako część porannej i wieczornej pielęgnacji. Płukanka do włosów z octu lawendy jest równie prosta do zrobienia i zastosowania. W tym przypadku należy zmieszać kieliszek octu lawendowego z dwiema szklankami wody i użyć jako płukankę po umyciu włosów.
Jak stosować ocet lawendowy? o ile marzy nam się relaksująca kąpiel z jego użyciem, wystarczy do wody dodać już niewielką ilość, by aromaty uspokoiły nasz umysł. Ocet lawendowy wykorzystywany do ciała jako tonik również nie wymaga wielkich umiejętności jego przygotowania. Można go stosować już po wymieszaniu octu z odrobiną wody. Następnie należy delikatnie pocierać skórę gąbką.


Jak pić ocet lawendowy?


Lawendowa mikstura może być wykorzystywana na wiele sposobów. W czasie upałów może być świetnym napojem orzeźwiającym. Jak pić ocet lawendowy? Wystarczy dodać 1-2 łyżki octu do szklanki wody i mieszać z ulubionymi owocami, świeżymi ziołami oraz lodem. Taka mikstura idealnie sprawdzi się w gorące dni. Ocet lawendowy można pić także w formie napoju zdrowotnego. Specjalna mieszkanka pomoże stymulować wydzielanie śliny oraz soków trawiennych, co wspomoże proces trawienia. Wystarczy rozpuścić jedną łyżkę octu lawendowego w szklance wody mineralnej.
Natomiast o ile jesteśmy fanami toniku, można przygotować go samemu z użyciem octu lawendowego. Do tego niezbędne są 1/4 szklanki octu lawendowego, 3/4 szklanki wody gazowanej lub zwykłej wody mineralnej, kilka kostek lodu oraz kilka plasterków cytryn. Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać. Tonik z octu lawendowego z powodzeniem może zastąpić słodzone, niezdrowe napoje podczas upalnych dni.
Źródło: Interia.pl
CZYTAJ TAKŻE:
Oczyszcza, zmniejsza napięcie, ułatwia zasypianie. Pij regularnie
Niebieska herbata ukoi nerwy, złagodzi ból. Wieczorem pomoże zasnąć
Najlepsza herbata na nadmiar wody i obrzęki. Ziele nawłoci zadziała też na serce
Idź do oryginalnego materiału