Opowiadanie się Apple za regularną pozycją popartą nowym badaniem

cyberfeed.pl 5 godzin temu


Jabłko jest jednym z najgłośniejszych zwolenników korzyści wynikających z regularnego wstawania w ciągu dnia pracy.

Firma zachęca do stania raz na godzinę Zegarek Apple alerty, i to także sprawiło, iż biurka typu sit-stand stały się standardowym wyposażeniem w swoim Park Jabłkowy kampus. Dyrektor generalny Tim Cook zacytował choćby „siedzenie to nowy rak”, zdanie, które okazało się tak kontrowersyjne…

Wyrażenie to było powszechnie krytykowane jako dramatycznie wyolbrzymiające ryzyko siedzenia i korzyści płynące z pozycji stojącej, przy czym pojawiło się wiele dyskusji na temat zakresu jakichkolwiek dowodów medycznych przemawiających za jednym i drugim.

W szczególności badania sugerują, iż największym problemem nie jest to, czy siedzimy, czy stoimy, ale raczej ilość czasu, jaki spędzamy w bezruchu.

Ale jako Przewodowy notatki, jedno nowe badanie na dużą skalę wydaje się potwierdzać tezę, iż spędzanie określonej części dnia pracy na stojąco ma korzyści zdrowotne.

Naukowcy monitorowali dane dotyczące stanu zdrowia nieco ponad 83 000 osób w Wielkiej Brytanii w ciągu średnio około siedmiu lat. Podczas badania uczestnicy nosili nadgarstkowy akcelerometr przez co najmniej cztery dni. Urządzenia zostały skalibrowane w celu określenia, kiedy w godzinach czuwania siedzieli, stali, chodzili lub biegali. Dzięki tym danym naukowcy powiązali czas siedzenia, stania i stania (łącznie siedzenia i stania) ze stanem zdrowia zapisanym w dokumentacji medycznej.

Badanie wykazało, iż przebywanie w bezruchu przez dłuższy czas znacznie zwiększa ryzyko ortostatycznej choroby układu krążenia, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Okazało się jednak, iż ryzyko było mniejsze w przypadku pozycji stojącej, a siedzenie również zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, a stanie nie.

Naukowcy odkryli, iż gdy całkowity czas spędzony przez uczestników w bezruchu (siedzenie i stanie) wynosił ponad 12 godzin dziennie, ryzyko ortostatycznej choroby układu krążenia wzrastało o 22 procent na każdą dodatkową godzinę, podczas gdy ryzyko chorób sercowo-naczyniowych wzrastało o 13 procent na godzinę.

W przypadku samego siedzenia ryzyko wzrastało z każdą godziną po 10 godzinach: w przypadku ortostatycznej choroby układu krążenia ryzyko wzrastało o 26 procent co godzinę po 10 godzinach, a ryzyko chorób sercowo-naczyniowych wzrosło o 15 procent. W przypadku pozycji stojącej ryzyko ortostatycznej choroby układu krążenia wzrosło już po dwóch godzinach, wzrastając o 11 procent co 30 minut po dwóch godzinach stania. Jednak pozycja stojąca nie miała żadnego wpływu na choroby układu krążenia w żadnym momencie.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem jest poruszanie się, poruszanie się – ale jeżeli utkniesz przy biurku przez dłuższy czas, bezpieczniejsze będzie spędzenie części czasu w stojąco.

Niższe ryzyko chorób to jednak nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć biurko do pracy na siedząco i na stojąco – znalazłem trzy miłe niespodzianki kiedy dokonałem zmianyi nigdy bym się nie zamienił.

Zdjęcie: 9to5Mac

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału