Nowa metoda leczenia w poznańskim szpitalu. Pacjenci będą zdrowieć z pomocą zieleni

g.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu-Facebook.com/Wladyslaw Czulak / Agencja Wyborcza.pl


Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu i Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu startują z nowym projektem. Pacjenci placówki będą leczeni w kontakcie z naturą i skorzystają z nowoczesnych metod terapeutycznych. Oto szczegóły innowacyjnego programu "Zielone Leczenie".
Projekt "Zielone Leczenie" został stworzony po to, by wspierać pacjentów poznańskiego szpitala w trakcie powrotu do zdrowia. Przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu i Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei przygotowali dla nich coś specjalnego. Chodzi o darmowe warsztaty, które będą odbywać się w parkach oraz pobliskich ogrodach.


REKLAMA


Zobacz wideo Michał Janczura o podziemiu terapii boreliozy: Jak się w to wpada, trudno z tego wyjść


"Zielone Leczenie" w Poznaniu. Dzięki temu pacjenci mają czuć się lepiej
Jak informuje ZZM w Poznaniu, projekt powstał "w odpowiedzi na wyzwania związane z urbanizacją i stresem".


'Zielone Leczenie' wprowadza harmonię między człowiekiem a naturą, oferując całościowe podejście do zdrowia. Zajęcia pozwolą odkryć kojące działanie natury na zdrowie i dobre samopoczucie. W ramach programu pacjenci poznańskich szpitali będą mogli uczestniczyć w darmowych warsztatach organizowanych w parkach i szpitalnych ogrodach. Zajęcia pozwolą im odkryć kojące działanie natury na zdrowie i dobre samopoczucie


- przekazano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych. Takie spotkania będą odbywać się w różnych częściach miasta, po to, by mogło skorzystać z nich jak najwięcej osób. Warsztaty mają nie tylko wspomagać leczenie, ale także poprawić jakość życia pacjentów poprzez kontakt z naturą i przebywanie na świeżym powietrzu.


Kontakt z naturą, z zielenią, lasem, apiterapia - to wszystkie wymiary, które powodują, iż będziemy czuli się lepiej. Nasze zdrowie będzie jeszcze lepsze. Leczenie to nie tylko farmakoterapia, ale również kontakt z przyrodą, kontakt z naturą, która poprawia nasz stan psychiczny, powoduje, iż czujemy się lepiej, jesteśmy mniej zestresowani, napięci i zrelaksowani. O to w naszym zabieganym, zestresowanym życiu chodzi


- wyjaśnił doktor Eryk Matuszkiewicz, cytowany przez serwis wpoznaniu.pl.


Inauguracyjne spotkanie w ramach projektu "Zielone Leczenie" w Poznaniu. Pacjentów czekają spore zmiany
Projekt oficjalnie wystartował w czwartek 5 września 2024 roku. Podczas warsztatów pacjenci mogli dowiedzieć się więcej na temat ekopsychiatrii oraz apiterapii. Uczestniczyli również w zajęciach hortiterapii, czyli terapii ogrodem.


To jedyny innowacyjny program w kraju, który integruje miejską zieleń z holistycznym podejściem do zdrowia pacjentów


- przekazał Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu. W ramach programu zmiany zajdą również w samej placówce. Pojawi się tam znacznie więcej roślin, które mają mieć pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentów.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału