Kasza manna, która powstaje w wyniku rozdrobnienia pszenicy, zawiera cenne dla zdrowia witaminy z grupy B, białko i węglowodany. Jest również źródłem magnezu, żelaza i wapnia.
Kasza manna jest lekkostrawna
Jako produkt lekkostrawny kasza manna zalecana jest w przypadku problemów z układem pokarmowym w tym w chorobach żołądka i jelit. Jest to też wartościowy posiłek dla dzieci i osób w procesie rekonwalescencji. Kasza manna zawiera również argininę, aminokwas, który wspomaga leczenie miażdżycy, cukrzycy i nadciśnienia, obniżając stężenie trójglicerydów i glukozy we krwi.
Pieczone jabłka są dobre na problemy trawienne
W medycynie ludowej gotowane jabłka są stosowane w przypadku niestrawności czy biegunki. Jabłka zawierają też błonnik pokarmowy zmniejszający problemy z zaparciami i przeciwdziałający nowotworom jelita grubego. Błonnik wywołuje uczucie sytości na długo, zmniejszając głód, co przeciwdziała przyrostowi wagi. Warto wiedzieć, iż jabłka mają niski indeks glikemiczny i dotyczy to zarówno jabłek surowych jak i pieczonych, a więc są dobre dla osób z insulinoopornością i cukrzycą.
Spróbuj szarlotki sypanej z kaszą manną
Ten rodzaj szarlotki nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności kulinarnych. Jej przygotowanie zajmie tylko 15 minut. Potem wstawiamy ją do piekarnika, a po ok. 50 minutach możemy już podawać wspaniale pachnący deser.