Naczelna Rada Aptekarska rozpoczyna współpracę z GIS

mgr.farm 1 tydzień temu

9 stycznia Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz Główny Inspektor Sanitarny zobowiązali się do wzajemnej współpracy w zakresie zwiększania bezpieczeństwa zdrowotnego polskiego społeczeństwa. NRA wspólnie z GIS mają w planach organizować i prowadzić wspólne działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa produktów leczniczych, wyrobów medycznych, produktów biobójczych, produktów kosmetycznych, suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Ponadto, mają się oni wzajemnie wspierać na rzecz promocji szczepień ochronnych i rozszerzania działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Na czym ma polegać kooperacja NRA z GIS?

W podpisanym przez Prezesa NRA oraz GIS porozumienie możemy przeczytać o szeregu zadań, jakie mają być wspólnie realizowane. Wśród nich wymienia się:

  • promowanie szczepień ochronnych i innych działań profilaktycznych;
  • rozwijanie dobrych praktyk w zakresie szczepień ochronnych dla dzieci i dorosłych;
  • zwiększenie dostępności szczepień dla różnych grup ryzyka;
  • rozpowszechnianie aktualnych informacji na temat profilaktyki chorób zakaźnych i niezakaźnych z wykorzystywaniem różnych kanałów komunikacji;
  • współpracę z mediami i organizacjami pozarządowymi w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat zdrowia publicznego i profilaktyki zdrowotnej;
  • tworzenie i udostępnianie materiałów informacyjnych na temat szczepień ochronnych, ich bezpieczeństwa i skuteczności;
  • popularyzację w przestrzeni publicznej podejmowanych wspólnie aktywności w celu podnoszenia wiedzy personelu medycznego oraz ogółu społeczeństwa.

GIS podpisał również porozumienie o współpracy z lekarzami

Kilka dni po podpisaniu porozumienia z Prezesem NRA, Główny Inspektor Sanitarny podpisał podobne porozumienie z Naczelną Izbą Lekarską. W przypadku lekarzy, GIS zobowiązał się do wspólnych działań na celu organizację szkoleń i konferencji naukowych, które pozwolą lekarzom oraz dentystom na zdobycie nowych kwalifikacji i regularne aktualizowanie wiedzy. Wszystko to ma na celu podniesienie jakości opieki zdrowotnej w Polsce.

Źródło: MB/ Główny Inspektor Sanitarny/ NIL

Idź do oryginalnego materiału