Przyjęcie zobowiązań Karty Różnorodności jest dowodem zaangażowania MSD Polska w promowanie i upowszechnianie polityki równego traktowania oraz zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.
Celem MSD Polska jest budowanie włączającej kultury organizacyjnej opartej na równości i różnorodności, w której zarówno pracownicy, jak i partnerzy biznesowi oraz interesariusze traktowani są z należytym szacunkiem. Firma stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek przejawom dyskryminacji i prowadzi cykliczne działania edukacyjne podnoszące świadomość pracowników i kadry zarządzającej w zakresie różnorodności i integracji.
MSD Polska – w przyjętej polityce HR – wprowadziło standard równego traktowania związków partnerskich bez względu na płeć w dostępie do świadczeń pracowniczych, takich jak opieka medyczna, płatny urlop rodzicielski czy ubezpieczenie na życie. Firma oferuje możliwość skorzystania z dostępnych benefitów zarówno pracownikom, jak i członkom ich rodzin. MSD Polska aktywnie wspiera rozwój zawodowy kobiet – w tej chwili w firmie ponad połowę stanowisk menedżerskich zajmują kobiety. Firma wspiera także międzypokoleniową wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy pracownikami w ramach działalności grupy pracowniczej Next Generation Network.
Siedziba MSD Polska jest utrzymana w duchu różnorodności i inkluzywności. Przestrzeń została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, udostępniono toalety neutralne płciowo, tak aby każda z osób pracujących i odwiedzających siedzibę firmy czuła się bezpiecznie i komfortowo. Pracownicy MSD Polska angażują się jako ambasadorzy Diversity & Inclusion, podejmując wspierane przez zarząd spółki działania mające na celu szerzenie kultury otwartości i akceptacji.
O Karcie Różnorodności
Karta Różnorodności to koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, mająca na celu promocję i rozpowszechnianie polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Jest dobrowolnym zobowiązaniem pracodawców, którzy chcą tworzyć otwarte i włączające miejsca pracy, przeciwdziałać dyskryminacji i promować równe szanse w zatrudnieniu. W Polsce Karta Różnorodności funkcjonuje od 2012 r.