Monografia "Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory" już w sprzedaży!

everethnews.pl 1 rok temu

W internetowej księgarni wydawnictwa naukowego Evereth Publishing pojawiła się nowa pozycja – monografia „Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory” pod redakcją prof. dr hab. n. med. Elżbiety Katarzyny Biernackiej. To pierwsza monografia na temat arytmogennej kardiomiopatii prawej komory w Polsce i jedna z niewielu na świecie.

Książkę zakupić można na stronie: https://ksiegarnia.evereth.pl/arytmogenna-kardiomiopatia-prawej-komory.html

Do kogo skierowana jest monografia?

Monografia „Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory” pod redakcją prof. dr hab. n. med. Elżbiety Katarzyny Biernackiej miała swoją premierę podczas 29. Konferencji AENiT PTK „Kasprowisko 2023”. To pierwsza monografia na temat arytmogennej kardiomiopatii prawej komory w Polsce i jedna z niewielu na świecie. Monografia jest skierowana przede wszystkim do kardiologów, ale również lekarzy innych specjalności i studentów medycyny.

Zespół autorski liczy 24 osoby o znanym i liczącym się dorobku badawczym w kraju i za granicą. Rozdziały książki zostały przygotowane m.in. przez prof. Katarzynę Mizię-Stec, prof. Łukasza Małka, dr hab. Aleksandrę Gąsecką-van der Pol, a także prof. Domenico Corrado (Włochy), prof. Roberta Hamiltona (USA) i dr. Helmuta Pürerfellnera (Austria).

Z przedmowy prof. dr hab. n . med. Elżbiety Katarzyny Biernackiej

zdj.: prof. Elżbieta Katarzyna Biernacka podczas 29. Konferencji AENiT PTK „Kasprowisko 2023”

Szanowni Państwo

W marcu 2022 r. odbyła się coroczna, już XXVIII konferencja szkoleniowa Asocjacji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kasprowisko 2022”, jako jedna z pierwszych konferencji on site w czasie wygasającej pandemii. Ważnym wydarzeniem w czasie jej trwania było całodzienne „I Sympozjum Arytmogennej Kardiomiopatii Prawej Komory”. W czasie sympozjum wykłady wygłosili najwybitniejsi znawcy tematu z kraju i ze świata. Niestety, nie wszystkich mogliśmy gościć w Zakopanem, gdyż niektórzy z nich wybrali formę online, która na dobre zagościła w ostatnich trudnych czasach na różnych spotkaniach naukowych. Mimo wszystko sympozjum było wielkim sukcesem. Uważam, iż znakomite opracowania przedstawione przez największe autorytety w arytmogennej kardiomiopatii prawej komory, obejmujące całą problematykę choroby, od historii badań, przez mechanizmy patofizjologiczne, do rozpoznawania i leczenia, włącznie z najnowszymi osiągnięciami w każdej z wymienionych dziedzin, zasługują na to, by trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Wówczas pojawiła się idea tej książki, która jest pierwszą monografią na temat arytmogennej kardiomiopatii prawej komory w Polsce i jedną z niewielu na świecie.

Monografia jest skierowana przede wszystkim do kardiologów, ale również lekarzy innych specjalności i studentów medycyny. Układ książki odzwierciedla sesje Sympozjum, które były powiązane tematycznie, stanowiąc oddzielne bloki. Zależało mi na tym, aby książka, podobnie jak Sympozjum, przedstawiła możliwie szeroko problematykę tej ciągle niepoznanej do końca kardiomiopatii, którą jednak w wyniku ciekawości i wysiłków badaczy rozumiemy coraz lepiej i dzięki temu jesteśmy w stanie coraz skuteczniej pomagać naszym pacjentom.

Więcej informacji i możliwość zakupu monografii znajduje się na stronie: https://ksiegarnia.evereth.pl/arytmogenna-kardiomiopatia-prawej-komory.html

Źródło: evereth.pl

Idź do oryginalnego materiału