W trakcie czteroetapowego kursu poznają państwo wszystkie najważniejsze informacje na temat rzadkich zespołów padaczkowych.
Padaczka jest powszechnym schorzeniem o podłożu neurologicznym. Choruje na nią około 50 milionów ludzi na świecie. Szczegółowa diagnoza, choć często niełatwa do postawienia, jest niezwykle istotna. To przepustka do adekwatnego leczenia: zmniejszenia ilości napadów i poprawienia jakości życia pacjentów.
W naszym czteroetapowym kursie skupimy się na rzadkich zespołach padaczkowych, omówimy diagnostykę i cele terapeutyczne w zespole Lennoxa-Gastauta oraz w zespole Dravet. Nasi eksperci podzielą się też doświadczeniem w stosowaniu fenfluraminy w wyżej wymienionych chorobach. Na koniec spróbujemy nakreślić, jaka jest przyszłość diagnostyki i terapii encefalopatii padaczkowych z perspektywy genetyka, w kontekście dynamicznego rozwoju tego typu badań.
Wśród prelegentów są prof. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska, prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn, prof. Justyna Paprocka, dr Anna Winczewska-Wiktor, dr n. med. Magdalena Krygier. Eksperci w swoich wykładach przedstawiają epidemiologię i diagnostykę ww. chorób. Dzielą się też wiedzą, jak zmniejszać u pacjentów częstotliwość i siłę napadów oraz wybierać najlepsze terapie lekowe.
Kursy na medNauka to doskonały sposób nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale także uzyskanie punktów edukacyjnych i certyfikatu bez wychodzenia z domu.
Zarejestruj się!
medNauka |