Masaż Kobido – poznaj jego adekwatności

epacjent.pl 1 rok temu

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, podczas którego następuje sprężysty nacisk na różne grupy mięśniowe. Powoduje to ich rozluźnienie, zmniejszenie napięcia i bolesności, relaks pacjenta oraz ogólną poprawę samopoczucia. w tej chwili dostępnych jest wiele rodzajów masażu, które dotyczą różnych części ciała i mających wiele zastosowań. Jednym z coraz bardziej popularnych jest masaż Kobido. o ile chcesz się dowiedzieć, na czym polega ten masaż i jakie może przynosić efekty, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Na czym polega i skąd pochodzi masaż Kobido?

Kobido jest techniką masażu twarzy pochodzącą z Japonii, a bazującą na doświadczeniu i technikach tradycyjnej medycyny chińskiej. Ten typ masażu nazywany jest często także niechirurgicznym liftingiem twarzy. Ma on za zadanie usunąć wszystkie napięcia mięśni w obrębie twarzy, odżywić i ujędrnić skórę.

Kobido jest zaawansowanym sposobem masażu twarzy, wymagającym od masującego dużej wiedzy na temat anatomii mięśni i powięzi w obrębie głowy. Jedna sesja tego masażu składa się z kilku faz. W każdej z nich występują różne rodzaje ruchów o zmiennym natężeniu. By mówić o pełnym masażu Kobido, oprócz twarzy powinny być masowane także szyja, dekolt, grzbiet i głowa. Do poszczególnych etapów masażu zaliczają się:

  • Etap 1: relaksacja – w tym etapie dochodzi do wprowadzenia masowanego w stan relaksu, a jego mięśnie głębokie twarzy ulegają rozluźnieniu. Ruchy masażysty są spokojne i wykonywane jeszcze bez olejku,
  • Etap 2: lifting – masażysta wykonuje silniejsze ruchy i szybsze ruchy, które na początku mogą powodować pewien dyskomfort. Są to ruchy ugniatające i rozciągające skórę. Pobudza to krążenie krwi w obrębie skóry. Wpływa także na poprawę konturu twarzy i zmniejsza zmęczenie,
  • Etap 3: drenaż limfatyczny – intensywne ruchy masażysty mają pobudzić przepływ limfy (chłonki) w obrębie twarzy i usunąć nadmiar wody, który powoduje obrzęki,
  • Etap 4: akupresura – ostatni etap masażu, w którym to masażysta punktowo pobudza poszczególne mięśnie twarzy, co uprawnia ich funkcjonowanie.

Cały masaż Kobido trwa około godziny.

Jakie są efekty masażu Kobido?

Masaż Kobido dzięki swojej intensywności pobudza przepływ krwi i limfy w obrębie mięśni twarzy. Działa relaksująco i rozluźniająco na mięśnie. Poprawia także ogólny wygląd twarzy. Wśród najważniejszych efektów masażu należy wymienić:

  • zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych twarzy, przyczyniających się do powstawania zmarszczek,
  • poprawa i przyspieszenie regeneracji skóry,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • poprawienie konturu twarzy,
  • pozbycie się nadmiaru wody, która wywołuje obrzęk twarzy,
  • zmniejszenie poziomu stresu,
  • łagodzenie bólów głowy,
  • zmniejszenie nasilenia bruksizmu, czyli nieświadomego zgrzytania zębami podczas snu.

Ile utrzymują się efekty Kobido?

Masaż Kobido wywołuje wszechstronnie korzystne efekty w zakresie skóry i mięśni twarzy. Czas utrzymywania się tego efektu jest różnorodny, ze względu na indywidualne uwarunkowania każdej osoby. W celu podtrzymania warto wykonać serię zabiegów oraz co jakiś czas wykonywać masaż przypominający. Wszelkie szczegóły najlepiej konsultować ze swoim masażystą.

Bibliografia

  1. Okuda I, Takeda M, Taira et al. Objective analysis of the effectiveness of facial massage using breakthrough computed tomographic technology: A preliminary pilot study. Skin Res Technol. 2022 May;28(3):472-479.
  2. Miyaji A, Sugimori K, Hayashi N. Short- and long-term effects of using a facial massage roller on facial skin blood flow and vascular reactivity. Complement Ther Med. 2018 Dec; 41:271-276.
  3. Khanna N, Datta Gupta S. Rejuvenating facial massage--a bane or boon? Int J Dermatol. 2002 Jul;41(7):407-10.
Idź do oryginalnego materiału