Masaż Kobido zwany jest potocznie niechirurgicznym liftingiem twarzy i zyskuje w ostatnich latach stale rosnącą popularność. Wszystko przez to, iż jest nie tylko niezwykle przyjemny i odprężający, ale także efektywny. Ważne, aby wykonać całą sesję (5-15 zabiegów w zależności od kondycji skóry i wieku), a następnie powtarzać ją co kilka miesięcy celem podtrzymania efektów. Masaże Kobido powinny być wykonywane przez doświadczoną, przeszkoloną osobę.
Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobido wywodzi się z tradycji japońskiej, gdzie był praktykowany od tysięcy lat. Polega na wykonywaniu złożonych kombinacji i intensywnych ruchów rękami, co oddziałuje zarówno na powierzchowne, jak i głębokie warstwy tkanek twarzy. Niemal każdy wykonywany ruch jest powolny i niezwykle precyzyjny. Nie można pominąć żadnego obszary skóry, ponieważ mogłoby to zniszczyć cały efekt końcowy. Masaż Kobido można przedstawić w następujących etapach:
- dokładny demakijaż – na zabieg warto przyjść bez makijażu, jeżeli jednak był on nałożony, zadaniem osoby masującej jest pozbycie się wszelkich śladów kosmetyków. Skóra ma oddychać;
- masaż tkanek głębokich – oddziałujący na skórę, powięzi i mięśnie w okolicy twarzy i szyi. Jego celem jest wstępne rozluźnienie i usunięcie napięć;
- intensywne techniki dobierane indywidualnie do potrzeb klienta – mogą one zwiększać elastyczność skóry, likwidować bruzdy i zmarszczki mimiczne bądź usuwać cienie pod oczami. Wpływają pozytywnie na włókna elastynowe i kolagenowe, poprawiając mikrokrążenie podskórne;
- głęboki relaks i odprężenie – delikatne i spokojne techniki mające na celu zrelaksować osobę masowaną;
- drenaż limfatyczny – likwiduje obrzęki twarzy i szyi, usuwając nadmiar chłonki z tej okolicy;
- właściwy lifting – mocne, szybkie i bardzo intensywne ruchy mające pobudzić komórki skóry do pracy. Są nimi m.in. podciągania, wibracje, szczypanie i podrzucanie;
- akupresura – masaż Kobido kończy się technikami akupresury, czyli uciskania określonych punktów na ciele. Zgodnie z wierzeniami przepływa przez nie życiowa energia. Efektem jest nie tylko poprawa kondycji skóry, ale i głębokie wyciszenie, a choćby zniesienie bólów głowy.
Masaż Kobido bardzo często łączy się z kinesiotapingiem twarzy, który utrwala efekty. Dobrą opcją po zabiegu jest również nałożenie regeneracyjnego serum.
Masaż Kobido – wskazania
Masaż Kobido wskazany jest przede wszystkim posiadaczom cery dojrzałej i zmęczonej. Stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą poddać się głębokiemu relaksowi z efektem liftingu twarzy. Na zabiegi powinny zdecydować się również osoby z bruksizmem, wzmożonym napięciem mięśni twarzy czy pracujące z użyciem komputera. Masaż może łagodzić bóle głowy i migreny.
Masaż Kobido – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do masażu Kobido są przede wszystkim:
- ekstrakcja zęba w niedawnym czasie, zabiegi w obrębie jamy ustnej;
- ostre stany zapalne, gorączka, stan podgorączkowy;
- nowotwory;
- przerwanie ciągłości skóry w obrębie twarzy;
- alergiczne i zakaźne choroby skóry;
- trądzik różowaty w fazie zaostrzenia;
- niewyrównana choroba nadciśnieniowa.
Masażu nie wykonujemy również w krótkim czasie po odbytych zabiegach kosmetologicznych. Należy odczekać 2 tygodnie po wykonaniu botoksu, miesiąc po wykonaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, kilka dni po mezoterapii igłowej.
Zobacz również: Kwas hialuronowy w kosmetyce.
Jak często wykonywać masaż Kobido?
Aby efekty były spektakularne i przede wszystkim trwałe, masaż Kobido należy wykonywać systematycznie. W pierwszym miesiącu zaleca się zabiegi 2 razy w tygodniu, w drugim miesiącu 1 raz w tygodniu, utrzymując taką częstotliwość aż do wyczerpania wykupionych zabiegów. Ich ilość dobiera kosmetolog, masażysta lub fizjoterapeuta po ocenie kondycji skóry klienta. W kolejnych miesiącach masaż wykonuje się 1 raz na 3-4 tygodnie celem podtrzymania efektów. Pojedynczy zabieg trwa choćby do godziny czasu, w zależności od gabinetu.
Masaż Kobido – cena
Cena masażu Kobido (jednego zabiegu) trwającego około 55-60 minut wynosi około 200 zł. Bardzo często gabinety kosmetologiczne i punkty masażu oferują niższą cenę przy wykupieniu całego pakietu masaży.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy na stawy i skórę
Kwas hialuronowy zapewnia mazi stawowej adekwatności lepko-sprężyste, przez co zmniejsza ból w stawach. Dodatkowo wypełnia przestrzenie w naskórku redukując zmarszczki. Sprawia, iż skóra wygląda młodziej i polepsza się jej odcień, dając też efekt ... Zobacz więcej... |
Bibliografia
- Young W., Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2022.
- Almi E., Kobido, Wydawnictwo LEDUC.
- Mehta N., Mehta K., Masaż liftingujący twarzy, Wydawnictwo KDC, Warszawa 2006.