Konferencja o zdrowiu psychicznym – najważniejsze wnioski i podsumowanie

doxa.fm 1 miesiąc temu
Fot.: Radio Doxa

Projekt rozpoczął się we wrześniu i polegał na szkoleniu i warsztatach dla maturzystów i przyszłych maturzystów. Do projektu zaproszone zostały szkoły z Krapkowic, Nysy, Głuchołaz i Opola.

– Zrealizowaliśmy dwudniowe warsztaty, podczas których uczniowie, mogli dowiedzieć się co to jest stres, nauczyć się go rozpoznawać i poszukiwać narzędzi, aby wspierać się wzajemnie podczas sytuacji stresowych – mówi Wioletta Maksymowicz, koordynator projektu ze Stowarzyszenia Przeciw Bierności. – Były również warsztaty z dźwięku, mieliśmy także warsztaty innowacyjne z rozszerzonej rzeczywistości. Ta metoda miała pokazać uczestnikom, jak ten dźwięk który nas otacza i który odbieramy ze środowiska wpływa na nasze emocje i nasze stany. Nie zabrakło koncertu mis tybetańskich w formie relaksu. Projekt był bardzo holistyczny, ponieważ były również rozmowy na temat wyboru ścieżki zawodowej.

– W naszym projekcie chodzi o to, aby osoby potrzebujące pomocy psychologa, mogły się z nim skontaktować poprzez maila – mówi Aleksandra Czernek z I Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, pomysłodawca projektu psychologicznego. – Chodzi nam o napisanie o swoich problemach osobom, dla których spotkanie twarzą w twarz jest mocno stresujące i niekomfortowe.

– Projekt był skierowany do maturzystów, a jego zadaniem było nauczenie tych młodych ludzi, dopiero wchodzących w dorosłe życie, jak radzić sobie ze stresem. Podczas projektu poznawali siebie i myślę, iż tego typu warsztaty potrzebne są w zasadzie nam wszystkim – dodaje Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

W projekcie uczestniczyło 450 uczniów z dziesięciu szkół.

Wioletta Maksymowicz, Aleksandra Czernek, Zuzanna Donath-Kasiura:

Szersza relacja:

autor: KZL

Idź do oryginalnego materiału