Jakie kryteria powinien spełnić dobry program dla przychodni?

zdrowie.med.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Oprogramowanie dla gabinetów medycznych


Najnowsze regulacje dotyczące e-zdrowia sprawiły, iż profesjonalny program dla przychodni staje się koniecznością. Sam wybór takiego systemu jest kluczowy, ponieważ wpływa na wygodę oraz wydajność zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie rozeznać się na rynku i zrobić analizę dostępnych rozwiązań. Które funkcje programu dla przychodni przełożą się na wysoką jakość Twojej pracy? Co warto wziąć pod uwagę?

Jaki powinien być program dla przychodni?

Program dla przychodni jest w pełni użyteczny wtedy, gdy spełnia szereg kryteriów. Należą do nich między innymi: łatwa obsługa, całkowita ochrona danych czy elastyczność.

Program do obsługi przychodni powinien być łatwy w obsłudze

Z pewnością wiesz, jak uciążliwe jest długotrwałe wyszukiwanie konkretnych funkcji, zastanawianie się, jak wykonać kolejną czynność, czy w jaki sposób zapisać wprowadzone zmiany. Wybierz więc oprogramowanie medyczne, które posiada intuicyjny interfejs, a wszystkie niezbędne dla Ciebie narzędzia wyświetla w jednym panelu. Dzięki temu z łatwością je odnajdziesz podczas codziennej obsługi pacjentów.

Dobry program dla przychodni musi być stuprocentowo bezpieczny

Oprogramowania do obsługi przychodni zapisują i przechowują mnóstwo danych pacjentów oraz informacje na temat ich stanu zdrowia. Kluczowym aspektem jest więc pełna ochrona takich danych – zarówno przed wyciekiem, usunięciem czy dostępem do nich osób niepowołanych. Oprogramowanie do przychodni powinno posiadać cały szereg zabezpieczeń, takich jak: szyfrowane połączenie, kontrola dostępu czy wielostopniowe logowanie.

Oprogramowanie do przychodni powinno być elastyczne

Program do obsługi przychodni powinien być elastyczny, a więc dostosowany do indywidualnych oczekiwań poszczególnych użytkowników. Ważne jest również to, aby móc go dostosować do specyfiki zawodowej, a więc specjalizacji. Na przykład stomatolog będzie oczekiwał nieco innych funkcjonalności, aniżeli lekarz ginekolog. Wybierając oprogramowanie medyczne do swojego gabinetu lub przychodni dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i wybierz system, który się do nich dopasuje.

Program dla przychodni z możliwością zarządzania placówką

System medyczny dla przychodni ma usprawniać nie tylko pracę gabinetów lekarskich, ale również całych placówek. Nowoczesne systemy posiadają specjalne moduły zapewniające sprawne zarządzanie usługami. Specjalistyczne funkcje znacznie upraszczają rozliczanie pracowników, podsumowywanie ich czasu pracy, tworzenie grafików czy kontakt z pacjentami.

Oprogramowanie medyczne idealne dla wszystkich

Programy medyczne do zarządzania przychodnią dopiero zdobywają popularność, dlatego producenci dokładają wszelkich starań, aby spełniały oczekiwania wszystkich użytkowników. Jednym z takich programów jest Medyc. To propozycja wyposażona w szereg praktycznych narzędzi, a jednocześnie funkcjonalna i łatwa w obsłudze.

Oprogramowanie Medyc powstało we współpracy ze środowiskiem lekarskim, dlatego doskonale spełnia oczekiwania specjalistów z wielu dziedzin. Jego zadaniem jest przede wszystkim poprawa organizacji pracy w przychodniach, usprawnienie przebiegu wizyt oraz zapewnienie swobody pacjentom w zakresie zapisywania się na wizyty. Oto podstawowe funkcje tego systemu:

  • rejestracja tradycyjna oraz online;
  • przystępny i przejrzysty Portal Pacjenta;
  • Elektroniczna Dokumentacja Medyczna;
  • kartoteka pacjenta;
  • integracje z systemami zewnętrznymi (eWUŚ, NFZ, laboratoria diagnostyczne) oraz wewnętrznymi (kalendarz Google);
  • zarządzanie placówką;
  • dodatkowe moduły dopasowane do potrzeb specjalistów.

Co więcej, każdy z dostępnych modułów możesz rozbudować o dodatkowe funkcje, które uznasz za konieczne w swojej codziennej pracy. Płacisz jedynie za to, co realnie wykorzystujesz.

Czy warto zainwestować w dobry program dla przychodni?

Nadal rozważasz wdrożenie systemu medycznego w swojej placówce? Odpowiedni system informatyczny to element, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesną przychodnię. Co więcej, prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej stało się obowiązkiem personelu medycznego. Taki program w znaczący stopniu przekłada się na komfort i jakość pracy lekarza oraz pozostałego personelu medycznego.

Dodatkowo oprogramowanie medyczne reguluje pracę w gabinecie – umożliwia prowadzenie dokumentacji medycznej, wystawianie e-dokumentów (zwolnienia, recepty, skierowania), drukowanie faktur czy regulowanie płatności. To wszystko wpływa bezpośrednio na ogólne zadowolenie pacjentów z wizyty, którzy sprawnie otrzymują pomoc, jakiej oczekują.

Idź do oryginalnego materiału