Jakie bańki bezogniowe kupić: Praktyczny poradnik dla początkujących

acusmed.pl 2 miesięcy temu

Terapia bańkami chińskimi od wieków skutecznie przynosi ulgę w bólach mięśniowych, poprawia krążenie krwi i wspomaga regenerację organizmu. Rozwój tej techniki spowodował wprowadzenie na rynek różnorodnych rodzajów baniek, co sprawia, iż wybór odpowiednich dla siebie może być sporym wyzwaniem. W tym artykule postaramy się przybliżyć, czym dokładnie jest terapia bańkami chińskimi oraz jakie efekty przynosi. Poznasz różnice między bańkami ogniowymi a bezogniowymi, a także parę wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze bańki bezogniowe, dostosowane do Twoich potrzeb.

Terapia bańkami chińskimi – czym jest i jakie efekty przynosi?

Terapia bańkami chińskimi wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, gdzie już w czasach starożytnych, cieszyła się niezwykłą popularnością. Masaż bańkami chińskimi polega na umieszczeniu na skórze specjalnych baniek chińskich, które powodują wytworzenie podciśnienia i zassanie skóry. Ma to na celu poprawę krążenia krwi i limfy oraz zmniejszenie bólu, powstającego przez napięte mięśnie. Jednak terapia bańkami chińskimi na dużo szersze zastosowanie. Wykorzystywana jest wspomagająco przy regeneracji po urazach sportowych oraz w walce z chronicznym zmęczeniem oraz przewlekłym stresem. Przy przeziębieniach i chorobach układu oddechowego przyspiesza powrót do zdrowia, a w kosmetologii stosuje się bańki chińskie – w celu poprawy elastyczności skóry i redukcji cellulitu.

Bańki chińskie – ogólny podział

Aby ułatwić Wam wybór odpowiednich baniek do terapii, przedstawimy ogólny podział baniek chińskich dostępnych na rynku:

  • Bańki gumowe: Elastyczne i łatwe w użyciu bańki wykonane z gumy. Najpierw ściska się ich ścianki – w celu zassania powietrza, a potem przykłada do skóry. Dzięki ich giętkości, łatwo kontrolować siłę ssania podczas wykonywania masażu.
  • Bańki silikonowe: Działają na tej samej zasadzie co bańki gumowe, jednak są od nich bardziej trwałe. Polecane są także do wykonywania masażu na mniejszych obszarach ciała, jak np. okolice twarzy. Są bardzo elastyczne, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do masowanej części ciała.

  • Bańki próżniowe: Dzięki mechanizmowi, który zasysa powietrze, tworzą próżnię bez użycia ognia. Są bezpieczne i można stawiać je samemu. Szczególnie polecane są osobom chorującym na zapalenia dróg oddechowych, nawracających anginach czy astmie oskrzelowej.
  • Bańki szklane: Tradycyjne chińskie bańki, które mogą być stawiane metodą ogniową lub bezogniową. Szklane bańki są cięższe i bardziej delikatne, ale umożliwiają mocniejsze zassanie skóry, a co się z tym wiąże – bardziej intensywną terapię.

Bańki chińskie ogniowe i bezogniowe – różnice

Bańki chińskie dzielimy na ogniowe i bezogniowe. Przy wyborze powinniśmy zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy oraz jakie są nasze indywidualne preferencje.

BAŃKI OGNIOWE BAŃKI BEZOGNIOWE
Wymagają użycia płomienia Tworzą próżnię bez użycia ognia
Bardziej skomplikowane w użyciu Bezpieczne
Wymagają wprawy w użytkowaniu Łatwe w obsłudze
Silne zasysanie skóry Możliwe do samodzielnego użycia w domu
Głębsza penetracja tkanek Umożliwiają także wykonanie masażu ciała lub twarzy

Jakie bańki bezogniowe kupić? Kilka wskazówek praktycznych

Wybór najlepiej dopasowanych do naszych preferencji baniek bezogniowych może wydawać się skomplikowany. Dlatego poniżej przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, którymi możesz kierować się przy zakupie odpowiednich baniek. Koniecznie zwróć na nie uwagę!

  1. Cel terapii: Zastanów się, jakie efekty terapii chcesz otrzymać oraz do czego będziesz używał baniek. Bańki silikonowe lepiej nadadzą się do masażu (również delikatnych mniejszych powierzchni), z kolei bańki próżniowe przyniosą lepsze efekty w terapii chorób układu oddechowego.
  2. Łatwość użycia: Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bańkami, weź pod uwagę zakup baniek silikonowych lub gumowych. Są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy.
  3. Higiena: Łatwość dezynfekcji to również ważne kryterium przy wyborze baniek. Tutaj wygrywają bańki silikonowe i gumowe, które są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu higieny na co dzień.
  4. Kontrola siły zasysania: jeżeli zależy Ci na wysokiej kontroli siły zasysania, wypróbuj bańki próżniowe z pompką, dzięki której dopasujesz intensywność terapii do swoich potrzeb.
  5. Zaufane źródło: Pamiętaj, aby kupować bańki z zaufanych źródeł. Tylko w taki sposób zapewnisz sobie urządzenia wysokiej jakości, które będą bezpieczne w użyciu i przyniosą satysfakcjonujące efekty.
Idź do oryginalnego materiału