Gigantyczne zainteresowanie targami "Agrotech" w Kielcach

radiokielce.pl 8 miesięcy temu

Gigantyczne zainteresowanie targami „Agrotech” w Kielcach. W sobotnie przedpołudnie (18 marca) ekspozycję 28. Targów Techniki Rolnej odbywających się w kieleckim centrum wystawienniczym zwiedzały prawdziwe tłumy.

Na wejście trzeba było czekać kilkanaście minut w sporej kolejce. W tym roku do Kielc przyjechało 400 firm z kilkunastu krajów, które prezentują swoje maszyny w siedmiu halach stałych i trzech tymczasowych. W sumie ekspozycja zajmuje teren ponad 63 tysięcy m2 powierzchni wystawienniczej.

Na tegorocznej ekspozycji prezentują się prawdziwe giganty, w tym między innymi 17 tonowa prasa do robienia kiszonek z kukurydzy. Jak mówi Dawid Wieczorek z firmy Goweil, maszyna może produkować choćby 60 balotów na godzinę.

– To nasz flagowy produkt, model LT Master F115. Maszyna poza balotami z kukurydzy, potrafi także wykonać baloty z ziarna gniecionego, wysłodki buraczanej, a także może być wykorzystywana do pakowania materiałów poodpadowych w gospodarce komunalnej. Masa całkowita prasy to 17 ton, a jej cena wynosi 320 tysięcy euro netto. Wydajność maszyny zależna jest od materiału z jakim pracuje, a także środowiska pracy. W zależności, czy pracujemy na polu, czy w hali produkcyjnej. Prasa może być ciągnięta zarówno przez traktor, jak i samochód ciężarowy, posiada homologację do prędkości 80 kilometrów na godzinę – wyjaśnia.

18.03.2023. Kielce. Targi Kielce. Targi Agrotech / Fot. Michał Kita – Radio Kielce

Niezmiennie podczas Targów Agrotec dużym zainteresowaniem cieszą się ciągniki i traktory. W Kielcach swoją polską premierę ma między innymi ciągnik włoskiej firmy Landini. Jak informuje Dariusz Wilanowski, product menager Agro Tractors Polska, prezentowany na targach model może pochwalić się silnikiem o mocy 313 KM i pojemności 6,7 litra.

– Napęd przekazywany jest na koła dzięki bezstopniowej skrzyni biegów, posiadającej cztery zakresy. Przekłada się to na bardzo dobrą trakcję przy niskim zużyciu paliwa, a także dużą siłę uciągu i możliwość współpracy z wieloma maszynami, które tego wymagają. Zużycie paliwa jest uzależnione od rodzaju wykonywanych prac polowych. Ciągnik jest ciężki, jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 16 ton. W zależności od wersji wyposażenia cena ciągnika wacha się od około 880 do 950 tysięcy złotych – opisuje.

18.03.2023. Kielce. Targi Kielce. Targi Agrotech / Fot. Michał Kita – Radio Kielce

Dariusz Wilanowski dodaje, iż operator ciągnika w kabinie może skorzystać z automatycznej klimatyzacji, a także pneumatycznej amortyzacji fotela.

Targi Agrotech potrwają do niedzieli. Wystawę można zwiedzać od godziny 9 do 16.

Idź do oryginalnego materiału