Firma Canon ustanowiła nowy rekord dzięki matrycy aparatu 35 mm o rozdzielczości 410 megapikseli

cyberfeed.pl 4 godzin temu


Wyścig megapikseli jeszcze się nie skończył, jeżeli zapytasz firmę Canon. Dziś firma ogłosił nowy pełnoklatkowy czujnik CMOS 35 mm o rozdzielczości 410 megapikseli. To 24 592 x 16 704 pikseli i rozdzielczość odpowiadająca 24K — czyli 12 razy większa niż rozdzielczość 8K i 198 razy większa niż rozdzielczość HD.

Według firmy Canon jest to „największa liczba pikseli, jaką kiedykolwiek osiągnięto w pełnoklatkowej matrycy 35 mm”, ale nie należy oczekiwać, iż firma wprowadzi ją do swoich aparatów cyfrowych przeznaczonych dla konsumentów. Jest przeznaczony do nadzoru, medycyny i innych „zastosowań przemysłowych wymagających ekstremalnej rozdzielczości” i nie masz nic przeciwko zapłaceniu za niego małej fortuny.

Dzięki „przeprojektowanemu układowi obwodów” i nowo opracowanej „podświetlanej formacji warstwowej, w której segment pikseli i segment przetwarzania sygnału są przeplatane”, według firmy Canon czujnik zapewnia prędkość odczytu „3280 megapikseli na sekundę”, co pozwala na pełną obrazy o rozdzielczości umożliwiającej rejestrację z szybkością ośmiu klatek na sekundę.

Firma Canon będzie również oferować monochromatyczną wersję matrycy z funkcją „łączenia czterech pikseli”, która poprawia czułość przy słabym oświetleniu, traktując cztery pobliskie piksele jako jeden. Chociaż zmniejsza to ogólną rozdzielczość, umożliwia monochromatycznej wersji czujnika przechwytywanie 100-megapikselowych filmów przy 24 klatkach na sekundę.

Jeśli chcesz zmaksymalizować liczbę megapikseli, zwykle musisz sięgnąć po średnioformatowe lub większe czujniki i większe aparaty. The Faza pierwsza XF IQ4 150 MPmoże na przykład robić zdjęcia w rozdzielczości 150 megapikseli. Jednak umieszczenie tak dużej rozdzielczości w matrycy 35 mm, która będzie kompatybilna z szeroką gamą obiektywów dostępnych już dla aparatów pełnoklatkowych, Canon twierdzi, iż pomoże to „przyczynić się do miniaturyzacji sprzętu fotograficznego”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału