Dni Edukacji o NZJ w Rzeszowie 2024

j-elita.org.pl 10 miesięcy temu
Zdjęcie: Dni Edukacji o NZJ w Rzeszowie 2024


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu
Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita!
Data: 20 Stycznia 2024 r. (sobota)
Miejsce: Aula Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego Dzieci i Młodzieży
w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Leszka Czarnego
Start: godzina 10.00

W ramach kolejnej edycji cyklu Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelit (NZJ) w Rzeszowie odbędą się otwarte wykłady gastroenterologów i dietetyków dla chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych.

Rzeszów dołączy do szeregu miast, w których realizowane są spotkania edukacyjne o NZJ w sobotę 20 stycznia o godz. 10.00 w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, ul. Lwowska 60, 35-301 Rzeszów, Aula na parterze Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II (RORE) – wejście od ulicy Leszka Czarnego. Specjaliści od chorób zapalnych jelit spotkają się z pacjentami i ich bliskimi, by opowiedzieć im m.in. o najnowszych metodach leczenia NZJ.

– Wykłady są niepowtarzalną okazją do zadania pytań ekspertom, otrzymania bezpłatnych poradników na temat choroby oraz spotkania innych pacjentów z długoletnim stażem, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem na temat radzenia sobie z NZJ w codziennym życiu – mówi Agnieszka Gołębiewska, prezes Towarzystwa „J-elita”, które jest organizatorem prelekcji. – Serdecznie zapraszamy chorych i ich bliskich, rodziców chorych dzieci oraz wszystkich zainteresowanych!

Wykłady poprowadzą:

  • dr hab. n. med. Bartosz Korczowski – prowadzenie Dni Edukacji,
  • dr n. med. Ariel Liebert – Zmęczenie ma znaczenie – opieka holistyczna, czy to już ten czas?
  • Wojciech Kudła – Cele i ograniczenia terapii lekami biologicznymi,
  • dr n.med. Dagmara Bogdanowska-Charkiewicz – Prehabilitacja w NZCHJ- w czym może pomóc lekarz, psycholog, dietetyk i fizjoterapeuta,
  • mgr Natalia Bator – dietetyk – Stopniowe rozszerzanie diety w NZJ – dlaczego jest to tak ważne?
  • mgr Mateusz Matysek – przedstawiciel Pharmabest – Vivomixx – probiotyk wielkiej pomocy,
  • Mariusz Kaczak – wolontariusz Brygady-J – Formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych z punktu widzenia pacjenta,

Dodatkowo:

  • catering,
  • spotkanie z wolontariuszami Grupy Wsparcia „Brygada-J” działającej w KSW nr 2.

W Polsce jest 100 tys. osób z NZJ. Choroba objawia się m.in.: silnymi bólami brzucha, biegunkami, zmęczeniem, utratą masy ciała, a u dzieci opóźnieniem wzrastania. Jest nieuleczalna – chorzy muszą przyjmować leki przez całe życie. Wiąże się z częstymi hospitalizacjami. Pacjenci często przechodzą operacje usunięcia fragmentu lub całego jelita. Dla wielu z nich choroba oznacza niepełnosprawność i wykluczenie społeczne. Towarzystwo „J-elita” (j-elita.org.pl) powstało w 2005 r. z inicjatywy chorych i rodziców dzieci cierpiących na NZJ. Jest największą w Polsce organizacją wspierającą pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit. Liczy ponad 3 tyś. członków i ma oddziały w 14 województwach. Wydaje bezpłatne poradniki i kwartalnik, organizuje turnusy rehabilitacyjne, wykłady i spotkania integracyjne, oferuje chorym i ich bliskim pomoc psychologa oraz wspiera niezamożnych pacjentów w zakupie leków. Więcej na stronie: j-elita.org.pl/

WSTĘP WOLNY!

Idź do oryginalnego materiału