
Obraz z rezonansu magnetycznego przed operacją
Wcześniej chory został przygotowany do zabiegu po wykonaniu kompleksowej diagnostyki obrazowej, która pozwoliła określić dokładną lokalizację i rozmiar guza oraz jego relację do sąsiadujących struktur i zaplanować zabieg.
Operację guza z sukcesem wykonał zespół neurochirurgów w składzie: dr Tomasz Szymański, dr Michał Jura i dr Mikalai Shymko z Klinicznego Oddziału Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Zabieg był niezwykle trudny z uwagi na umiejscowienie guza na podstawie czaszki i z tego powodu trwał ponad 18 godzin, wymagając od zespołu neurochirurgów precyzji oraz ogromnego doświadczenia.
Wykonane kontrolne badanie tomografii komputerowej głowy potwierdziło skuteczne usunięcie guza przez specjalistów szpitala. Pooperacyjna ocena funkcji poznawczych i neurologicznych pacjenta również nie wykazała poważnych deficytów.

Obraz z rezonansu magnetycznego po operacji
Kilka dni po operacji pacjent podzielił się swoimi odczuciami z pobytu w Klinicznym Oddziale Neurochirurgii naszego szpitala: - Diagnoza jaką usłyszałem była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale dzięki wspaniałemu zespołowi lekarzy, ich doświadczeniu i zaangażowaniu, dziś mogę mówić o powrocie do zdrowia. Przyjechałem prawie 300 kilometrów, żeby trafić w ręce tych specjalistów – i to była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Operacja przebiegła pomyślnie, a opieka, jaką otrzymałem w szpitalu, była na najwyższym poziomie – zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim. Jestem ogromnie wdzięczny całemu personelowi za profesjonalizm, życzliwość i wsparcie, jakie otrzymałem w najtrudniejszym momencie mojego życia. Dzięki wam mogę znowu normalnie funkcjonować i cieszyć się codziennością.
Dzisiaj pacjent został wypisany do domu z zaleceniem regularnych kontroli w przyszpitalnej poradni neurochirurgicznej. Dalsza opieka będzie obejmować okresowe badania obrazowe oraz ocenę stanu neurologicznego, co pozwoli monitorować stan zdrowia pacjenta.
bdb, kat