Czy paliwa znowu zaczną drożeć? Mamy najnowsze prognozy

3 miesięcy temu
Ostatnie dni maja przyniosły jeszcze korekty cen na niektórych polskich stacjach paliw. Ale - tak jak pisaliśmy w połowie miesiąca - kurczy się pole do obniżek. Są punkty, gdzie widać wzrosty. Część ekspertów rynku sugeruje, iż po chwilowej stabilizacji czekają nas podwyżki, na co wpływ będzie miała głównie sytuacja międzynarodowa, przekładająca się już na hurtowe ceny w Polsce. Według portalu branżowego reflex.com.pl na koniec ubiegłego tygodnia litr benzyny bezołowiowej kosztował średnio 6,51 zł, bezołowiowej 98 - 7,10 zł, oleju napędowego - 6,09 zł, a autogazu - 2,95 zł.
Urszula Cieślak z firmy Reflex spodziewa się na przełomie maja i czerwca wzrostu cen benzyn i diesla, choć - jak zaznacza - najważniejsze dla dalszego kierunku będą zmiany na rynku ropy, a te w największym stopniu mogą być uzależnione od decyzji OPEC+ w kwestii ustalenia nowych celów produkcyjnych i osiągnięcia porozumienia dotyczącego pułapu zadłużenia USA.
Zmiany rynkowe oraz kurczenie się przestrzeni marżowej, zwłaszcza na dieslu, powoduje, iż w nowy miesiąc wejdziemy z nieco mniej zachęcającymi do tankowania cenami - komentuje dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl. - Sugestie poprawy popytu w drugiej połowie roku słychać coraz częściej wśród analityków rynku surowcowego. Wpływać na to może pobudzenie aktywności przemysłowej w Chinach
Idź do oryginalnego materiału