Błyskawiczna pasta jajeczna. Bez gotowania i obierania jajek, zrobisz ją w kilka minut.

zdrowie.wprost.pl 1 rok temu
Zdjęcie: Pasta z jajek sadzonych Źródło: WPROST.pl / Katarzyna Świerczyńska


Nie masz czasu, nie masz ugotowanych jajek, a masz ochotę na pastę jajeczną? Przygotuj pastę jajeczną z jajek sadzonych!


Pasta jajeczna to jedna z najpopularniejszych past kanapkowych. Przygotowuje się ją z ugotowanych na twardo jajek, które drobno się sieka lub ściera na tarce. Ma charakterystyczną teksturę i jest doskonałym dodatkiem do kanapek. My proponujemy najszybszą wersję pasty jajecznej. Miksuje się ją na gładko i aby ją przyrządzić, nie trzeba mieć gotowanych jajek.


Jak zrobić pastę jajeczną z jajek sadzonych?


Wystarczy wbić na patelnię jajka i poczekać kilka minut, aż białka się zetną. Same żółtka, dokładnie tak, jak w klasycznym sadzonym mogą pozostać płynne. To sprawi, iż pasta jajeczna będzie wyjątkowo kremowa. Jajka sadzone stygną szybko, więc pastę można przyrządzać niemal od razu. W podstawowym przepisie wystarczy dodać do niej majonez, musztardę, pieprz i sól.


Podstawowy przepis można jednak modyfikować wg własnego uznania. Do pasty z jajek sadzonych można dodać:


chrzan (na podane proporcje dobra będzie czubata łyżeczka),


awokado (można nim zastąpić dodatek majonezu, ale też dodać i majonez, i awokado),


cieciorkę lub białą fasolkę z puszki (dzięki nim pasta będzie gęstsza).


Jak podawać pastę z jajek sadzonych?


Pasta z jajek sadzonych nadaje się jako dodatek do wszelkiego rodzaju pieczywa. Można ją podać – jak w naszym przepisie – z dużą ilością szczypiorku, ale też z innymi dodatkami: rzeżuchą, kiełkami, koperkiem. Na kanapkę z pastą jajeczną można położyć kawałki kolorowej papryki, pomidora (świeżego, albo suszonego w oliwie), krążki cebuli, chudą wędlinę. Świetnie będą tu pasowały także wędzone ryby (np. łosoś lub makrela). jeżeli nie zjesz pasty od razu – przechowuj ją w lodówce (2-3 dni).
Idź do oryginalnego materiału