Diagnostyka chorób autoimmunizacyjnych to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w obszarze innowacyjnych technologii i nowoczesnych metod analizy, a także poznać aktualne rekomendacje i standardy postępowania, które pomagają w trafnym rozpoznawaniu chorób autoimmunizacyjnych oraz skutecznym prowadzeniu pacjentów, koniecznie weź udział w interdyscyplinarnej konferencji on-line „Autoimmunologia 2025 – postępy w diagnostyce przeciwciał”, która rozpocznie się 1 kwietnia 2025 r. o godz. 17:00. Patronem naukowym wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Ekspercka wiedza w nowoczesnej formule
Konferencja „Autoimmunologia 2025 – postępy w diagnostyce przeciwciał” to ponad 12 godzin specjalistycznych wykładów, prowadzonych przez czołowych ekspertów zajmujących się diagnostyką chorób autoimmunizacyjnych. Program naukowy został starannie opracowany, aby przedstawić najważniejsze trendy i innowacje w zakresie diagnostyki autoprzeciwciał w różnych obszarach medycyny: reumatologii, neurologii, dermatologii, nefrologii, gastroenterologii i endokrynologii.
Zaproszeni eksperci omówią m.in. takie zagadnienia, jak:
- rola autoprzeciwciał w diagnostyce chorób reumatycznych,
- wyzwania diagnostyczne w zespole antyfosfolipidowym,
- nowoczesne metody wykrywania autoimmunizacyjnych chorób pęcherzowych skóry (AIBD),
- diagnostyka i leczenie NMOSD oraz autoimmunologicznego zapalenia mózgu,
- znaczenie autoprzeciwciał w monitorowaniu pacjentów po przeszczepie nerki,
- wykorzystanie sztucznej inteligencji w analizie wyników badań autoprzeciwciał.
To wyjątkowa okazja, aby posłuchać wybitnych specjalistów i lepiej zrozumieć, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą usprawnić diagnostykę chorób autoimmunizacyjnych.
Elastyczna formuła dostępu
Konferencja odbędzie się w formule asynchronicznej. Platforma konferencyjna zostanie uruchomiona 1 kwietnia o godz. 17:00, a uczestnicy będą mieli aż 14 dni na zapoznanie się z materiałami – w dowolnym czasie i miejscu.
Koszt i rejestracja
Koszt udziału w konferencji wynosi 50 zł, a zapisy realizowane są drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę wydarzenia, założyć konto użytkownika i dokonać opłaty konferencyjnej. Dostęp do wykładów i materiałów będzie aktywny do 15 kwietnia, godz. 17:00.
Certyfikat i punkty edukacyjne
Biorący udział w konferencji diagności laboratoryjni oraz osoby uprawnione do wykonywania czynności medycyny laboratoryjnej w laboratorium mogą przystąpić do egzaminu i po uzyskaniu pozytywnego wyniku (min. 60%) uzyskają 8 punktów edukacyjnych oraz certyfikat.