Dzisiaj trochę technologii! Aplikacja Diabdis posiada wiele funckjonalności, które dla wielu z Was mogą być zagadką. Tym razem skupiamy się na dzienniczku glikemii, który jest główną funkcją w aplikacji. Dodatkowo podpowiemy Wam jak generować raporty PDF
Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie
Dzienniczek Diabdis
Wybierając w dolnym menu opcję “Dzienniczek” możemy skorzystać z jednej z najważniejszych funkcji aplikacji diabdis. Elektroniczny dzienniczek glikemii to świetne rozwiązanie dla osób, dla których korzystanie z tradycyjnego, papierowego dzienniczka jest zbyt uciążliwe. W dzienniczku znajdziemy wszystkie wyniki glikemii oraz inne zapisane zdarzenia posegregowane według dnia i godziny.
Filtrowanie danych
Dzienniczek daje dostęp do wszystkich dodanych akcji/zdarzeń, jednak w dowolnym momencie możemy zmienić zakres wyświetlanych danych. Sami decydujemy, czy chcemy przeglądać same wyniki glikemii, dawki insuliny, informacje o posiłkach, aktywność fizyczną czy notatki. dzięki widocznej w prawym górnym rogu ekranu ikonie trzech poziomych linii możemy zaznaczyć, które zdarzenia będą wyświetlały się w dzienniczku. Możemy też ustalić zakres dat, aby określić z jakiego przedziału czasowego dane mają się wyświetlać.
Tworzenie zdarzeń grupowych
Z poziomu dzienniczka mamy również możliwość tworzenia zdarzeń grupowych, czyli dodawania kolejnych zdarzeń do istniejącego już zdarzenia. Do tego celu, tak jak na stronie głównej, wykorzystujemy różową ikonę z symbolem +. Dodawanie zdarzeń funkcjonuje tak jak na stronie głównej, z tą różnicą, iż dane zostaną wprowadzone do historii dnia który aktualnie jest otwarty (aby rozwinąć informacje z danego dnia należy kliknąć symbol + po prawej stronie wybranej daty.
Generowanie i przesyłanie raportów PDF
Zdarzenia zapisane w dzienniczku możemy przeglądać nie tylko poprzez aplikację Diabdis, czy zalogowanie na konto pacjenta za pośrednictwem lekarza. Możemy również wygenerować raport PDF i przesłać na adres mailowy lub wydrukować.W tym wypadku również możemy filtrować zakres dat i informacje które mają znaleźć się w raporcie. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają mailowy kontakt ze swoim lekarzem diabetologiem lub korzystają z pomocy innych specjalistów. Raport można przesłać bezpośrednio do lekarza lub dietetyka, aby mogli zapoznać się z aktualnymi wynikami glikemii i udzieli odpowiedniego wsparcia.
Aby utworzyć raport PDF należy kliknąć ikonę PDF w prawym górnym rogu dzienniczka, wybrać zakres dat i dane, które mają być wykorzystane w raporcie oraz podać adres mailowy, na który raport ma zostać przesłany.
Teraz program Diabdis już za 39,99 zł miesięcznie