8 NAJCZĘSTSZYCH PRZYCZYN CHORÓB SERCA

diagnosis.pl 3 lat temu

Choroby serca w tym zawały, spowodowane są zwężeniami lub zatkaniem naczyń wieńcowych, uwarunkowanymi najczęściej przez miażdżycę (zwapnienie). Niestety szczególnie podatni na takie niekorzystne zmiany są diabetycy. choćby osoby całkiem zdrowe, mogą nieodpowiednim stylem życia zaszkodzić swojemu sercu.

Czy wiesz czego nie lubi Twoje serce?

1. Wysoki poziom cukru.
Podwyższony poziom cukru utrzymujący się prze wiele lat, powoduje odkładanie złogów wapniowych w Twoich naczyniach krwionośnych, co z kolei może prowadzić do udaru lub zawału.

2. Nadwaga.
Nadmierne codzienne obciążenie serca u osób przyczyną chorób. Dlatego wiele osób z nadwagą choruje właśnie na serce.

3. Brak ruchu.
Niewystarczająca aktywność fizyczna lub jej całkowity brak powodują niedostateczne ukrwienie mięśnia sercowego, a to z kolei podwyższa ryzyko ryzyko zapadnięcia na chorobę wieńcową.

4. Nadmiar alkoholu.
Alkohol pobudza serce do zintensyfikowanego bicia, częste picie alkoholu i do tego w nadmiernych ilościach działa na organizm jak trucizna.

Produkt, który może Cię zainteresować: Diagnostic Pro Sense
Ciśnieniomierz automatyczny do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu W ciśnieniomierzu zastosowano 2 TECHNOLOGIA MDI – POMIAR CIŚNIENIA I PULSU PODCZAS POMPOWANIA MANKIETU – Zapewnia szybki i – Mniejszy ucisk mankietu na ramie TECHNOLOGIA MAC – CIŚNIENIOMIERZ WYKONUJE AUTOMATYCZNIE DWA POMIARY...

5. Wysokie ciśnienie krwi.
Przy wysokim ciśnieniu krwi, serce pompować je pod dużym ciśnieniem. W tym przypadku podobnie jak przy nadwadze, dochodzi do długotrwałego przeciążenia mięśnia sercowego.

6. Trening w czasie infekcji.
Aktywność fizyczna podczas przeziębienia lub grypy może również skutkować schorzeniami mięśnia sercowego. Przeziębienie i grypa WYMAGAJĄ całkowitego wyleczenia. Dopiero wtedy możesz wrócić do ćwiczeń.

7. Nikotyna.
Nikotyna wpływa na wzrost zwapnienia tętnic w całym ciele – również wokół serca, co prowadzi do wzrostu ryzyka zawału.

8. Podwyższony poziom cholesterolu.
Długotrwały podwyższony poziom cholesterolu, wpływa negatywnie na kondycję naczyń krwionośnych. Złogi Już wiesz czego nie lubi Twoje serce. Pamiętaj, iż to diabetycy stanowią większość pacjentów na szpitalnych oddziałach kardiologii. Zadbaj o swoje serce i zminimalizuj tym samym ryzyko chorób serca.

Żródło: www.zdrowiewpraktyce.pl

Idź do oryginalnego materiału