2024 – ZACHODNI BRZEG – POMOC MEDYCZNA

pah.org.pl 3 dni temu
2024 – ZACHODNI BRZEG
POMOC MEDYCZNA
Czas trwania projektu:
01.06 – 31.12.2024 r.
Lokalizacja:
Zachodni Brzeg, strefa C; Palestyna
Liczba osób, które otrzymają pomoc:
ok. 28 000
Donator:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP - Polska pomoc
Partnerzy:
CARE Palestine, Palestinian Medical Relief Society (PMRS)

Zapewniamy funkcjonowanie i rozwój mobilnych klinik w Zachodnim Brzegu, aby zwiększyć dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej dla społeczności najbardziej narażonych na skutki kryzysu.

Zapewnienie dostępu do podstawowych usług zdrowotnych to pilny priorytet dla lokalnych społeczności w Zachodnim Brzegu w strefie C, gdzie w więcej niż 170 lokalizacjach brakuje funkcjonujących na stałe przychodni. Dla wielu mieszkańców podróż do najbliższego ośrodka medycznego jest długa i często wymaga znacznych objazdów wokół izraelskich osiedli, dróg i wzniesionych barier.

Powoduje to nie tylko duży stres psychiczny dla pacjenta i jego rodziny, ale stanowi także ogromne obciążenie finansowe dla ubogich gospodarstw domowych, a zwłaszcza dla rodzin osób z niepełnosprawnościami czy chorobami przewlekłymi.

Celem projektu jest zapewnienie funkcjonowania i rozwoju klinik mobilnych, aby utrzymać nieprzerwany dostęp do opieki zdrowotnej dla najbardziej narażonych na skutki kryzysu humanitarnego społeczności na Zachodnim Brzegu, które po 7 października 2023 r. muszą mierzyć się z jeszcze trudniejszymi warunkami bytowymi.

Polska Akcja Humanitarna wraz z lokalnymi partnerami – CARE Palestine i Palestinian Medical Relief Society – prowadzą projekt poprawiający dostęp i jakość usług medycznych poprzez tworzenie mobilnych klinik, które docierają do najbardziej oddalonych zakątków Strefy C. Lekarze i profesjonalny personel ratowniczy udzielają podstawowej pomocy, przeprowadzają badania, a w trudniejszych przypadkach kierują do odpowiednich oddziałów w większych ośrodkach zdrowia.

Niektóre mobilne zespoły składają się tylko z kobiet, aby pacjentki czuły się bardziej komfortowo. Projekt przewiduje też serię szkoleń dla lokalnych mieszkańców, przedstawicieli/ek miejscowych rad, pracowników/czek medycznych w mobilnych klinikach i ośrodkach zdrowia. Tematy obejmują pierwszą pomoc, zdrowy tryb życia i odpowiednią pomoc dla osób, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym. Zwiększa to potencjał lokalnych społeczności i ośrodków medycznych.

Wybrane ośrodki zostaną też wyremontowane i dostosowane do potrzeb kobiet, dziewczynek i osób z niepełnosprawnościami. Otrzymają one także nowoczesny sprzęt do leczenia chorób przewlekłych oraz do opieki nad kobietami przed, w trakcie i po ciąży.

Wsparcie obejmie ok. 28 000 osób.

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby działać

Wspieraj projekty takie jak ten. Kliknij w przycisk obok i przekaż darowiznę. Razem możemy więcej!

Bezpośrednia wpłata:
50zł 100zł 250zł
Donatorzy
Ten projekt finansujemy z pomocą:
Idź do oryginalnego materiału