Zgodnie z zamysłem przewodniczących komitetu naukowego konferencji, prof. Agnieszki Owczarczyk-Saczonek i prof. Magdaleny Krajewskiej-Włodarczyk, program trzydniowego wydarzenia skupi się przede wszystkim na wielu wspólnych aspektach chorób dermatologicznych i reumatologicznych.
Na agendę spotkania składa się czternaście sesji wykładowych; część z nich odbywa się pod hasłem „Wspólny pacjent – wspólne przypadki”, „Wspólne problemy” oraz „Wspólny pacjent – wspólne problemy diagnostyczne”. W ich trakcie mowa będzie między innymi o problemach diagnostycznych reaktywnego zapalenia stawów, czynnikach warunkujących odpowiedź na leczenie ŁZS, a także o sposobach postępowania w przypadku uzależnień od tramadolu. Wykładowcy przedstawią też rekomendacje leczenia hiperurykemii i dny moczanowej, odpowiedzą również na pytanie, jak wykorzystać kolchicynę w dermatologii oraz czy możliwe jest istotne obniżenie ryzyka sercowo-naczyniowego w chorobach autoimmunizacyjnych.
Istotną część konferencji stanowić będą sesje poświęcone diagnostyce i terapii tocznia rumieniowatego układowego, łuszczycy i łuszczycowemu zapaleniu stawów, twardzinie układowej, a także zapaleniom naczyń. Dodatkowo odbędzie się dwuczęściowa sesja „Wspólny pacjent – problemy nie tylko skóry i kości”. W jej ramach poruszony zostanie m.in. temat hepatoprotekcji w przewlekłych chorobach zapalnych, nowotworów w chorobach tkanki łącznej, zwiększonego ryzyka sercowo-naczyniowego w przewlekłych chorobach zapalnych, jak również amyloidozy w chorobach autoimmunizacyjnych.
Bardzo ciekawie zapowiada się także sesja IX „Porozmawiajmy” – odbędą się trzy debaty: „Łuszczyca i AZS – przewlekłe dermatozy zapalne. Dlaczego wczesna interwencja daje najwięcej korzyści naszym pacjentom?”, „Wielochorobowość w ŁZS” oraz „Inhibicja IL 17A i F. Skuteczne narzędzie w rękach dermatologa i reumatologa”.
Ostatniego dnia wydarzenia organizatorzy zapraszają też na debatę „Skóra i kości”, w której wezmą udział znakomitości świata medycznego: prof. Zbigniew Żuber, prof. Brygida Kwiatkowska, prof. Jacek Szepietowski, prof. Bogdan Batko i prof. Witold Owczarek.
Zapraszamy do zapoznania się z całym programem i do rejestracji!
SPRAWDŹ PROGRAM |
REJESTRACJA |