Wyzwania związane z wyborem mebli szpitalnych – dlaczego seria stołów STEL to idealne rozwiązanie dla oddziałów zabiegowych?

meble-medyczne.pl 3 tygodni temu

Meble szpitalne ułatwiają pracę personelowi medycznemu i pozwalają zapewnić komfort przyjmowanym w placówce pacjentom. Aby adekwatnie pełniły swoje funkcje, muszą posiadać określone cechy i spełniać szereg stawianych przed nimi wymogów. Przykładem wysokiej jakości mebli medycznych, które znajdują zastosowanie w szpitalach, są dostępne w katalogu U.B.M. Meble Medyczne stoły z serii STEL. Dlaczego stanowią one idealne rozwiązanie dla oddziałów zabiegowych?

Jakie są wyzwania związane z wyborem mebli szpitalnych?

Z uwagi na pełnione funkcje, meble szpitalne muszą cechować się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie substancji takich jak kwasy, barwniki, odczyny i środki dezynfekcyjno-myjące. Ważne, by cechowała je łatwość w utrzymaniu w czystości, gdyż są szczególnie narażone na zabrudzenia wywołane kontaktem z wydzielinami biologicznymi – potem, krwią, moczem oraz śliną.

Meble szpitalne muszą ponadto cechować się ergonomią i zapewniać bezpieczeństwo oraz komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Istotnym jest także, by były mobilne i posiadały zdolność do adaptacji. Przed zakupem mebli szpitalnych należy upewnić się, iż spełniają one wymogi stawiane im przez Urząd Regulacji Leków i Wyrobów Medycznych.

Dlaczego stoły zabiegowe z serii STEL to idealne rozwiązanie dla szpitali?

Stoły zabiegowe z serii STEL, na którą składają się modele dwusegmentowe STEL21 i STEL22 oraz modele trzysegmentowe STEL31 i STEL32, to idealne rozwiązanie dla szpitali. Meble te oferują bowiem zaawansowane funkcje techniczne, są wykonane z wysokiej jakości materiałów i zapewniają maksymalny komfort oraz ergonomię użytkowania.

STEL21
STEL22
STEL31
STEL32

Zaawansowane funkcje techniczne stołów zabiegowych STEL

Stoły zabiegowe STEL pozwalają na regulację wysokości i kąta nachylenia poszczególnych segmentów. Dzięki temu możliwe jest przybranie prawidłowej pozycji przez pacjenta i przystosowanie mebla do indywidualnych potrzeb przedstawiciela personelu medycznego, który wykonuje dane badanie lub zabieg. Regulacja wysokości leża we wszystkich stołach STEL realizowana jest dzięki silnika elektrycznego, z wykorzystaniem pilota przewodowego.

Sposób zmiany kąta nachylenia poszczególnych segmentów zależy od modelu:

  • STEL21 – regulacja kąta pochylenia segmentu zagłówka przy pomocy sprężyny gazowej,
  • STEL22 – regulacja kąta pochylenia segmentu zagłówka przy pomocy siłownika elektrycznego,
  • STEL31 – regulacja kąta pochylenia segmentu zagłówka, segmentu oparcia pleców i segmentu nożnego dzięki sprężyny gazowej,
  • STEL32 – regulacja kąta pochylenia segmentu zagłówka dzięki silnika elektrycznego, a kąta pochylenia segmentu oparcia pleców i segmentu nożnego przy użyciu sprężyny gazowej.

Wysoka jakość materiałów wykorzystanych do produkcji stołów zabiegowych STEL

Nowoczesne elektryczne stoły zabiegowe STEL zostały wykonane z profili i rur stalowych pokrytych lakierem proszkowym. Są odporne na zniszczenia mechaniczne i środki dezynfekcyjno-myjące, wilgoć, promieniowanie UV oraz działanie skrajnie niskich i wysokich temperatur. Ich tapicerka została wykonana z hydrofobowych materiałów niewchodzących w reakcje z substancjami biologicznymi i chemicznymi. W modelach STEL31 i STEL32 powstała ona z wykorzystaniem technologii bezszwowej, która redukuje ryzyko zagnieżdżania się drobnoustrojów na powierzchni stołu zabiegowego.

Komfort i ergonomia użytkowania stołów zabiegowych STEL

Elektryczne stoły zabiegowe z serii STEL posiadają wzmocnioną i niezwykle stabilną konstrukcję, dzięki czemu są bezpieczne w eksploatacji. Umożliwiają pacjentom przybranie pozycji adekwatnej do rodzaju przeprowadzanego badania lub zabiegu. Są wyposażone w sprawny układ jezdny z indywidualną blokadą kół, co pozwala na ich swobodne przesuwanie, równocześnie zapobiegając przypadkowemu przemieszczaniu się.

Elektryczne stoły zabiegowe STEL, tworzone przez U.B.M. Meble Medyczne, posiadają ponadto dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak uchwyty na prześcieradło jednorazowe oraz pasy do unieruchamiania pacjenta lub składane barierki boczne.

Przykłady zastosowania stołów STEL na oddziałach zabiegowych

Elektrycznie sterowane stoły z serii STEL posiadają wszechstronne zastosowanie i doskonale nadają się do użytku na oddziałach zabiegowych. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do przeprowadzania badań lekarskich, zabiegów medycznych i rehabilitacyjnych, jak również leczniczych masaży. Ze względu na możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia poszczególnych segmentów, stoły STEL od U.B.M. Meble Medyczne znajdują zastosowanie przy badaniu i leczeniu zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci.

Idź do oryginalnego materiału