Udostępniamy zestawienie wyrobów medycznych, których zlecenie można rozważyć w danych jednostkach chorobowych (według rozpoznania ICD-10). Znajdują się w nim grupy wyrobów medycznych wraz z informacją, kto jest uprawniony do wydania zlecenia (“fizjo spec” – fizjoterapeuta z tytułem specjalisty w dziedzinie fizjoterapii bądź rehabilitacji ruchowej II stopnia, “fizjo” – fizjoterapeuta z tytułem magistra fizjoterapii z prawem do samodzielnego udzielania świadczeń fizjoterapeutycznych) oraz jakie jest kryterium przyznania wyrobu.
Tabelę można przeglądać zarówno po rozpoznaniu (słownym opisie jednostki chorobowej bądź kodzie ICD-10), jak i po rodzaju wyrobu medycznego (po grupie, nazwie i kodzie wyrobu). Mamy nadzieję, iż tabela będzie dla Państwa pomocą i dużym ułatwieniem w codziennej pracy.
Przykład: U pacjenta z rozpoznaniem miażdżycy (ICD-10: I70) lub miażdżycy tętnic kończyn (ICD-10: I70.2), miażdżycy innych tętnic (ICD-10: I70.8), uogólnionej i nieokreślonej miażdżycy (ICD-10: I70.9) po amputacji w obrębie stopy fizjoterapeuta ze specjalizacją może rozważyć zlecenie protezowej wkładki do buta uzupełniającej stopę (wyrób medyczny z grupy A, kod produktu A.01.01).
Zachęcamy także do korzystania z dostępnych bezpłatnie szkoleń online na platformie FIZJA, dotyczących wyrobów medycznych: „Protetyka i ortotyka – kończyny dolne”, „Protetyka i ortotyka – kończyny górne”, „Protetyka i ortotyka – kręgosłup lędźwiowy, piersiowy, szyjny i głowa”, „Protetyka i ortotyka – jama brzuszna i klatka piersiowa”, „Ortotyka dziecięca”, „Protetyka i ortotyka – wyroby medyczne pomocnicze”.
Podczas tych szkoleń prezentowane są m.in. funkcjonowanie systemu eZWM, pokazywane jest, w jaki sposób nadawane są uprawnienia do wystawiania elektronicznych zleceń na wyroby medyczne.
Uczestnicy przeprowadzani są przez proces logowania do systemu. Dzięki praktycznym szkoleniom uczestnicy nauczą się, jak wystawiać elektroniczne zlecenie na wyroby medyczne dla osób dorosłych oraz niepełnoletnich.