Wyłoniono laureatów IV edycji konkursu „Grant na zdrowie”

mzdrowie.pl 6 miesięcy temu

Fundacje „Ronić po ludzku” oraz „Serce Dziecka” zostały nagrodzone w IV edycji konkursu „Grant na zdrowie” organizowanego przez Gedeon Richter Polska oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Warszawie podczas XVIII Forum Organizacji Pacjentów.

„Grant na zdrowie” to inicjatywa, której celem jest wyróżnienie i promowanie stowarzyszeń zajmujących się realizacją projektów wpływających na poprawę jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet. Laureatami tegorocznej edycji konkursu są fundacja „Ronić po ludzku”, która została wyróżniona za projekt „O_CENA ZAUFANIA – ocena opieki szpitalnej w trakcie poronienia” oraz fundacja „Serce Dziecka”, którą doceniono za program „KardioMama”

Do konkursu można było zgłaszać inicjatywy odpowiadające na najpilniejsze potrzeby zdrowotne pacjentek, przyczyniające się m.in. do budowania świadomości nt. profilaktyki, standardów w leczeniu bądź poprawiające jakość życia w chorobie. W każdej edycji wyróżnione zostały dwie organizacje, które na realizację zwycięskiego projektu otrzymują grant w wysokości 20 000 zł. W sumie, w czterech edycjach konkursu, zgłoszonych zostało ponad 150 różnych inicjatyw. „Troska o zdrowie kobiet to dużo więcej niż dostarczanie wartościowych terapii. Pacjentki oczekują nie tylko poprawy w tym obszarze, ale potrzebują też wsparcia w zmaganiach z chorobą i pomocy w codziennym życiu. Od lat, nieustannie skupiamy się na terapeutycznym wsparciu kobiet. Zainicjowany przez nas konkurs Grant na zdrowie ma na celu wspieracie organizacji działających w tym obszarze. W ten sposób możemy być jeszcze bliżej pacjentek i dbać o ich najpilniejsze potrzeby” – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor ds. korporacyjnych i relacji zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.

„Tego typu konkursy są szczególnie cenne dla niewielkich organizacji pozarządowych. Dzięki środkom z grantu mogą wdrażać projekty, które mają szanse realnie poprawić sytuację pacjentów” – dodaje Igor Grzesiak, wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Projekt „O_CENA ZAUFANIA – ocena opieki szpitalnej w trakcie poronienia” zainicjowany przez fundację „Ronić po ludzku” ma na celu poprawę standardów opieki w szpitalach w przypadku poronienia i martwego urodzenia, poprzez monitorowanie działalności placówek oraz rozpowszechnienie informacji, gdzie można uzyskać pomoc na temat praw przysługujących po utracie ciąży. Z kolei celem programu „KardioMama” realizowanego przez fundację „Serce Dziecka” jest zapewnienie kompleksowej edukacji kobietom zmagającym się z wrodzonymi wadami serca, pragnącym urodzić dziecko.

Idź do oryginalnego materiału