Webinar „Rodzina w obliczu traumy. Jak prowadzić konsultacje dla rodzin, które doświadczyły traumy (kolektywnej lub jednostkowej)”

opsychologii.pl 3 dni temu

Trauma jest zawsze interpersonalna. Cokolwiek przydarza się jednostce, wpływa na cały system relacyjnych zależności. Trauma wstrząsa bowiem emocjonalnością nie tylko jednostki, ale jej całego systemu rodzinnego (systemu pracowniczego, przyjacielskiego, sąsiedzkiego zresztą też).

Cierpienie jednostki domaga się uhonorowania w środowisku, w którym ona żyje. Ważne jest zatem, byśmy – jako terapeuci – wspierali proces systemowego zdrowienia jednostki po traumie, a nie pogłębiali jej osamotnienie i alienację. Chciałabym tym webinarem wesprzeć każdego, kto na co dzień spotyka się z rodzinami i jednostkami, które zostały dotknięte traumą. Po to właśnie stworzyłam kompaktowe kompendium wiedzy (wraz z inwentarzem terapeutycznych pytań i technik), które terapeuci, psycholodzy, pedagodzy i lekarze będą mogli użyć w trakcie potraumatycznych rozmów z rodzinami.

Webinar „Rodzina w obliczu traumy. Jak prowadzić konsultacje dla rodzin, które doświadczyły traumy (kolektywnej lub jednostkowej)” będzie użyteczny zarówno dla terapeutów traumy, którzy potrzebują oswoić się z umiejętnością prowadzenia konsultacji rodzinnych po traumie, jak i dla terapeutów rodzinnych, którzy chcą wzbogacić swoje kompetencje o warstwę wiedzy neurobiologicznej i traumowej.

Podczas webinaru „Rodzina w obliczu traumy. Jak prowadzić konsultacje dla rodzin, które doświadczyły traumy (kolektywnej lub jednostkowej)” opowiem Wam:

* w jaki sposób trauma oddziałuje na układy nerwowe bliskich osoby, która doświadczyła traumy;
* jakie są powszechne potraumatyczne strategie radzenia sobie/odcinania się/ rozregulowywania się w rodzinie;
* co o traumie powinni wiedzieć członkowie rodziny osoby, która traumy doświadczyła;
* jak wydobyć kolektywne zasoby rodziny w obliczu traumy i jak wspierać jej kolektywną rezyliencję;
* jak wesprzeć rodzinę zaraz po doświadczeniu traumy;
* jak prowadzić konsultacje z rodziną, w której ktoś doświadczył traumy;
* jakie pytania zadawać rodzinie, a jakich na pewno nie, gdy spotykamy się z nią w kontekście przeżytej traumy.

Do webinaru dołączone zostaną:
* materiały webinarowe;
* zaświadczenie uczestnictwa w webinarze;
* odpowiedzi na najważniejsze pytania uczestników, które pojawią się podczas webinaru.

O prowadzącej: Sabina Sadecka – jestem nauczycielką terapii traumy, psychoterapeutką i praktyczką Somatic Experiencing. W uczeniu rzetelnej, opartej o pracę z ciałem i głęboki aspekt egzystencjalny terapii traumy odnalazłam w ostatnich latach ogrom euforii i sensu. Prowadzę warsztaty terapii traumy w całej Polsce i uczę też tej terapii w formie zdalnej (sprawdź webinary na sabinasadecka.com). Piszę książkę o terapii traumy, którą mam nadzieję przekazać do Waszych rąk na wiosnę 2025. Uczę studentów podyplomowych poznańskiego USWPS. Pracuję terapeutycznie w gabinecie na poznańskim Sołaczu i w publicznej poradni dla osób z doświadczeniem traumy. Mam nadzieję, iż znacie mój podcast „Ładnie o traumie” na Spotify (https://open.spotify.com/show/6N3HFUowoOqcipQbfOAPFm…)

Współprowadzenie: Alicja Bieda, psychoterapeutka.

Webinar odbędzie się na zoomie 7 lutego 2025, w godzinach: 18:00-20:30. Będzie nagrywany i dostępny rok od wydarzenia na żywo (od 7.02.2025).

Koszt webinaru: 250 zł (do 1 lutego), 350 zł po 1 lutego
Do kupienia tutaj: https://sabinasadecka.com/…/rodzina-w-obliczu-traumy…/

Uwaga! Przy zakupie widnieje opcja zaznaczenia, iż chce się otrzymać fakturę i podania danych do faktury. jeżeli jednak do zakupu wystawiony będzie paragon bez NIP-u, wystawienie faktury nie będzie później możliwe.

W razie pytań, proszę, pisz na: [email protected]

Idź do oryginalnego materiału