Podczas czternastu zaplanowanych sesji wybitni eksperci podpowiedzą, jak postępować z wieloma różnymi przypadkami i chorobami, zaczynając od diagnostyki, a na leczeniu kończąc. Omówią między innymi rzadkie postacie tocznia skórnego, powierzchowną postać raka podstawnokomórkowego, bielactwo czy mastocytozę. Postarają się odpowiedzieć na pytania, jakie są możliwości skutecznego leczenia łuszczycy krostkowej, czy możemy zatrzymać marsz atopowy, a także jak i kiedy odstawiać leki u pacjentów z łysieniem.
W ramach bogatego programu wykładowcy poświęcą uwagę także dermokosmetykom, przedstawiając nie tylko ich historię, ale także przykłady przeciwzapalnego i przeciwświądowego ich działania czy ich rolę w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego. Wskażą, jak wybrać dermokosmetyk dla pacjenta ze skórą wrażliwą i czego dermatolog może oczekiwać od dermokosmetycznego szamponu.
Nie zabraknie czasu w zadawanie pytań.
W programie także:
- Wykład specjalny konsultanta krajowego ds. dermatologii i wenerologii: Farmakoterapia rogowacenia słonecznego 2023
- Wykład interdyscyplinarny: Urologia estetyczna
- Postęp w diagnostyce i leczeniu miejscowym ziarniniaka grzybiastego. Prezentacja przypadków
- Leczenie miejscowe trądziku dorosłych
- Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego dotyczące stosowania dermoskosmetyków w trądziku
- Najczęstsze błędy w receptach na leki recepturowe
- Leczenie łysienia androgenowego
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM |
Komitetowi naukowemu przewodniczą prof. dr hab. n. med. Małgorzata Olszewska i prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka. Partnerstwo merytoryczne i nadzór naukowy objął Zespół Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Kongres odbędzie się w hotelu Hilton Warsaw City (ul. Grzybowska 63, 00-844 Warszawa).
REJESTRACJA |