Warsztaty dla dorosłych 2023!

superego.com.pl 1 rok temu

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla dorosłych, które są organizowane przez Fundację PozyTYwka i jej wieloletnich współpracowników, a finansowane z budżetu miasta Wrocław. W tegorocznej edycji stawiamy na budowanie swojej wartości i asertywności, przeciwdziałanie mobbingowi i wypaleniu zawodowemu, oraz warsztaty kompetencji rodzicielskich w ramach projektu „DaMY Radę!”. Pomimo zniesionych obostrzeń w związku z pandemią COVID-19 stawiamy na pełen komfort oraz bezpieczeństwo uczestników, dlatego zajęcia będą prowadzone w niewielkich, maksymalnie 12 osobowych grupach.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą:

1. Stres, mobbing i wypalenie zawodowe – 22 kwietnia, sobota, od 9:00 do 15:00

Celem warsztatu jest nabycie umiejętności zdefiniowania czym jest wypalenie zawodowe, rozpoznania pierwszych jego oznak oraz jakich metod użyć by mu zapobiegać. Uczestnik nabędzie m.in. praktyczną wiedzę z zakresu radzenia sobie w trudnych zawodowo, emocjonalnych sytuacjach, umiejętności tworzenia zdrowych relacji w środowisku pracy czy poczucia wpływu i kontroli na osobisty rozwój zawodowy. Warsztat będzie również obejmował zagadnienia związane z mobbingiem (definicja, przepisy, jak sobie radzić emocjonalnie, gdzie szukać pomocy).

Prowadzący: psycholożka, prawniczka, managerka Agnieszka Brzeska

  1. Jak mądrze wspierać dzieci w okresie dorastania? – 17 czerwca 2023, sobota, od 9:00 do 15:00

Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej dzieci i młodzieży nie jest w stanie poradzić sobie z kryzysem dorastania, tak jak on wygląda w obecnych czasach. Doświadczenie naszych specjalistów pokazuje, iż dzieci nie radzą sobie często ze stawianymi wymaganiami w szkole, czują się osamotnione, odrzucone oraz nieakceptowane. Dodatkowo pojawiają się kryzysy tożsamościowe, czy dysforia płciowa. W konsekwencji tych odczuć uciekają się często do samookaleczeń, prób samobójczych, czy sięgają po substancje psychoaktywne. Trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami i brak wiedzy na ten temat utrudnia rodzicom skuteczną pomoc dzieciom w rozpoznaniu problemu i wybrania skutecznych metod wsparcia. Nasz warsztat będzie pomocą w kwestii zrozumienia z jakimi problemami mogą borykać się ich dzieci, możliwymi konsekwencjami, ale przede wszystkim skoncentrujemy się na skutecznych technikach wspierania zarówno rodziców jak i dzieci w tym trudnym dla nich czasie.

Prowadzący: psycholog, socjoterapeuta Kazimierz Ździebło

  1. Zdrowie mam w głowie – czyli jak wzmocnić poczucie własnej wartości oraz pewności siebie – 21 października 2023, sobota, od 9:00 do 15:00

Warsztat skierowany do osób chcących zrozumieć czym jest poczucie własnej wartości oraz w jaki sposób odkryć i korzystać ze swoich mocnych stron. Na spotkaniu uczestnik będzie miał możliwość realizowania ćwiczeń o charakterze wspierającym rozwój osobisty oraz poprawę jakości życia. Pozna sztukę pozytywnej autoprezentacji. Warsztat szczególnie skierowany do młodych dorosłych, którzy często czują się zagubieni i niepewni w realizacji swoich celów i planów.

Prowadząca: psycholożka, prawniczka, managerka Agnieszka Brzeska

  1. Wiem, ale nie decyduję – czyli jak skutecznie stawiać granice – 18 listopada, sobota, od 9:30 do 14:30

Czy można swobodnie wyrażać swoje zdanie, podejmować choćby niepopularne decyzje, nie ulegać presji i manipulacjom? Na warsztacie pokażemy, iż to jest możliwe, co więcej nauczymy jak to osiągnąć. W programie między innymi:

  • czym różnią się od siebie asertywność, uległość i agresywność,
  • jakie są prawa asertywności,
  • strategie asertywne (jak odmawiać, jak wyrażać swoje potrzeby, jak prosić, jak dbać o siebie i o innych) – wykłady, ćwiczenia, scenki,
  • moje granice – refleksja nad swoim psychicznym terytorium,
  • jak asertywność łączy się z poczuciem własnej wartości i jak nad nim pracować.

Prowadzący: psycholog, psychoterapeuta, trener Kazimierz Ździebło

W ramach Projektu DaMY Radę dla rodziców:

Warsztat „Sposób na buntownika, jak radzić sobie z zachowaniami opozycyjno – buntowniczymi”13 maja 2023, sobota, godz. 9:30 – 14:30

Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ramach warsztatów znajdą się:
Przedstawienie norm rozwojowych, wskazanie, iż bunt i kryzysy są wpisane w rozwój człowieka, wskazanie niepokojących objawów i zachowań, które mogą zaburzyć rozwój.
Omówienie wpływu postaw rodzicielskich na wzmacnianie zespołu opozycyjno – buntowniczego u dzieci.
Praca z systemem rodzinnym, przekonaniami na temat pomysłów wychowawczych.
Przedstawienie programu poznawczo – behawioralnego do pracy nad niepożądanymi zachowaniami.
Wprowadzenie narzędzi pomagających w autoregulacji u dzieci takich jak techniki oddechowe, termometr uczuć, itd. nauka nazywania i rozpoznawania emocji u dzieci.

Prowadząca: psycholożka, psychoterapeutka systemowa Agnieszka Kalita

Warsztat „Jak wspierać dzieci z wysokim poziomem lęku w regulacji emocji” 3 czerwca 2023, sobota, godz. 9:30 – 14:30


Warsztat przeznaczony dla rodziców dzieci od 4 do 12 r.życia. Podczas warsztatu w części teoretycznej przybliżymy zagadnienia związane z regulacją emocji. Przyjrzymy się jak wygląda prawidłowa regulacja emocji w odniesieniu do wieku dziecka, a także poznamy podstawy koncepcji Self- Reg prof. Stuarta. Warsztat będzie miał też część praktyczną, podczas której poznamy konkretne sposoby i zabawy na obniżanie poziomu lęku, z których będzie można korzystać w domu.

Prowadząca: psycholożka, psychoterapeutka Małgorzata Hejna

Warsztat „Jak pomóc dzieciom przetrwać burzę rozwodu/ rozstania” – 30 września 2023, sobota, godz. 9:30-14:00.

Warsztat skierowany do rodziców, nauczycieli, pedagogów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat wpływu rozwodu/ rozstania rodziców na dzieci oraz wyposażyć się w umiejętności wspierania dzieci podczas przechodzenia przez tą zmianę. Warsztat będzie składał się z następujących treści:
– Rozwód/ rozstanie – Przestajemy być parą, ale rodzicami będziemy zawsze i co z tego wynika.
– Rozwód/ rozstanie jako kryzys, strata, proces.
– Szczególne potrzeby dzieci w obliczu rozwodu/ rozstania.
– Jak dzieci przeżywają rozwód/rozstanie w zależności od wieku.
– Rodzaje opieki nad dziećmi po rozwodzie/rozstaniu.
– Umiem się zatrzymać, czyli jakie nasze zachowania szkodzą dzieciom.
– Pomagam, towarzyszę, bawię się, czyli co możemy zrobić, żeby ułatwić dzieciom przechodzenie przez zmianę .

Warsztat będzie zawierał elementy wykładu oraz pracy aktywnej, np. dyskusje, ćwiczenia.
Spróbujemy zobaczyć rozwód oczami dziecka, dzięki czemu możliwe będzie udzielenie im adekwatnego wsparcia. Nauczymy się jakich zachowań kategorycznie unikać przy dziecku, a jakie będą pomocne. Dzięki temu będziemy mogli zminimalizować negatywne skutki rozwodu/ rozstania i wspierać dzieci w budowaniu nowej równowagi.

Prowadząca: psycholożka, psychoterapeutka Małgorzata Hejna

Warsztat „Rodzina patchworkowa-to może się udać”- 7 października 2023, sobota, godz. 9:30-14:00.

Warsztat skierowany do osób, które funkcjonują w coraz dzisiaj częstszych tzw. rodzinach pachworkowych. Takie relacje stwarzają szczególne wyzwania, w ramach warsztatów znajdą się następujące zagadnienia:
• Omówienie konstelacji rodzin patchworkowych z przedstawieniem ról rodzicielskich, kto jest kim i jakie ma zadania w wychowawcze?
• Jak budować relacje aby uszanować granice własne i pozostałych członków rodziny?
• Jak komunikować się w sprawach rodzicielskich gdy mamy otwarte konflikty między sobą?
• Narzędzia wychowawcze, które pomagają radzić sobie z emocjami dzieci.
• Budowanie sieci wsparcia w rodzinie.
• Jak radzić sobie z konfliktem lojalnościowym?
• Sojusze rodzinne.

Prowadząca: psycholożka, psychoterapeutka systemowa Agnieszka Kalita

Warsztat „Kryzys dorastania – szanse i zagrożenia”- 25 listopada 2023, sobota, godz. 9:30-14:00.

Okres dorastania to intensywny czas poszukiwania swojej tożsamości w wielu obszarach, a także wyznaczania sobie celów i konstruowania pierwszych planów dotyczących przyszłości.
Rodzice są bardzo ważnym głosem doradczym, jak również przykładem realizowania konkretnej drogi życiowej – osobistej i zawodowej. Ukierunkowują dzieci m.in. poprzez stawianie im wymagań. Nieoczekiwanie od dziecka niczego z pewnością mu nie służy!
Z drugiej strony oczekiwania te muszą być dostosowane do poziomu rozwoju dziecka i wyjątkowości jego cech. W stawianiu wymagań ważne jest uwzględnienie potrzeb, możliwości, predyspozycji, zainteresowań i sytuacji dziecka. Rodzice mimo tego, iż znają swoje dziecko bardzo dobrze, ze względu na duże zaangażowanie emocjonalne i pragnienie, aby miało ono jak najlepsze życie, nie zawsze potrafią obiektywnie ocenić jego predyspozycje i wziąć pod uwagę preferencje, które sygnalizuje. Dodatkowym utrudnieniem może być pryzmat ambicji i doświadczeń rodziców, które dziecku są zupełnie obce. jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż jest to również czas buntu, częstych i skrajnych zmian emocjonalnych oraz testowania własnych i cudzych możliwości, to stwierdzenie, iż to istne czas dojrzewania to istne „pole minowe”nie jest przesadą. Zapraszamy na warsztat, który pozwoli lepiej zrozumieć potrzeby i lęki nastolatków, ale również obawy i trudności rodziców. Wypracujemy skuteczne sposoby na lepszą komunikację i budowanie relacji z młodym człowiekiem, co pozwoli na pozytywne przejście tego kryzysowego etapu.

Prowadzący: psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta Kazimierz Ździebło

Informacje i zapisy pod nr 71 338 30 03, zapraszamy do kontaktu.

Wszystkie działania tych projektów są DARMOWE!

Zapraszamy serdecznie!

Idź do oryginalnego materiału