Ustawa o Krajowej Sieci Kardiologicznej uchwalona przez Sejm

termedia.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Kancelaria Sejmu


Sejm uchwalił 9 maja ustawę o Krajowej Sieci Kardiologicznej. Nowy model organizacji opieki kardiologicznej na terenie całego kraju ma podnieść efektywność leczenia chorób układu krążenia. Za przyjęciem ustawy zagłosowało 412 posłów, przeciw był jeden, 15 się wstrzymało.



Wdrożenie Krajowej Sieci Kardiologicznej (KSK) jest realizacją jednego z kamieni milowych Krajowego Planu Odbudowy. Nowy model organizacji opieki kardiologicznej na terenie całego kraju ma podnieść efektywność leczenia chorób układu krążenia. Każdy pacjent, niezależnie od miejsca zamieszkania, ma otrzymać opiekę kardiologiczną opartą na jednakowych standardach. System ma elastycznie odpowiadać na potrzeby pacjentów i zapewnić im ciągłość leczenia na etapach diagnostyki, leczenia kardiologicznego, rehabilitacji i dalszego leczenia w poradniach specjalistycznych, w podstawowej opiece zdrowotnej lub w opiece długoterminowej.

Komisja Zdrowia przyjęła z poprawkami projekt ustawy o KSKSejmowa Komisja Zdrowia przyjęła z poprawkami rządowy projekt ustawy o Krajowej Sieci Kardiologicznej. Nie zgodziła się na sugestie polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczące propozycję finansowania KSK z budżetu państwa, a nie przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Idź do oryginalnego materiału