Uroczyste otwarcie "Przystani" w Fundacji Kobieca Przystań w już w ten weekend

3 miesięcy temu

„Przystań” w Fundacji Kobieca Przystań zostanie otwarta już podczas najbliższego spotkania Siły Kobiet EFFATHA.

W Fundacji Kobieca Przystań mieszczącej się w Klubie To i Owo zostanie otwarta już niebawem najprawdziwsza „Przystań”. Jest to realizacja marzenia Prezes Edyty Lesiak o budowie miejsca przyjaznego dla kobiet, które jednocześnie integruje lokalną społeczność i przeciwdziała uzależnieniom.

chcemy żeby kobiety się tutaj dobrze czuły, znalazły swoje miejsce – mówi Edyta Lesiak

W wybrane dni w „Przystani” obecny będzie barman — od 16 lat trzeźwy alkoholik- oraz psycholog, którzy będą mogli udzielić rad czy pomóc przybyłym kobietom do Fundacji. Ponadto będzie można również spotkać się z coachem w formie online, gdyby któraś z kobiet nie czuła się komfortowo, poruszając tematy „publicznie”.

„Przystań” jest pełna symboliki. Są kamienie symbolizujące trudy i ciężary, są świece symbolizujące tlącą się nadzieje, koło ratunkowe, które daje także możliwość wypożyczenia książki, a także fontanna, ul, kawy i herbaty z całego świata, a niedługo pojawi się również dzwon, który pozwoli na ogłaszanie sukcesu pokonania uzależnienia czy samotności.

Marzenie stało się rzeczywistością dzięki czterem dofinansowaniom, które udało się fundacji pozyskać. Były to dofinansowania od: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, sieci sklepów Netto w ramach programu „Sąsiedzka Moc” oraz od Aniołów Fundacji, którzy przekazali datki, a byli nimi Aleksander Broszewski z Unibud, Anna Skotnicka-Sarnik z Asplant, Lucjan i Gabriela Fudała z Fud-men oraz Kamila Golec z In Come. Ponadto pomogły środki pozyskane ze zbiórki publicznej zorganizowanej podczas wydarzenia „Kulinarny Ogień”.

Fundacja chciała podziękować także Klubowi To i Owo oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik, którzy także przyczynili się do powstania „Przystani”. No i oczywiście wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do powstania tego projektu.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój tego miejsca, które pełni ogromnie istotną funkcję dla lokalnej społeczności.

Idź do oryginalnego materiału